Звернення до нації: Трамп не оголосив НС, але заявив про

Звернення до нації: Трамп не оголосив НС, але заявив про "гуманітарну кризу"

Відео
Укрінформ
Президент США Дональд Трамп під час звернення до нації не оголосив надзвичайного стану в країні у зв'язку з обстановкою на південному кордоні, як допускали і демократи, і республіканці, однак назвав ситуацію "гуманітарною кризою".

Глава Білого дому виступив у прямому ефірі з Овального офісу ввечері вівторка, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Уряд залишається закритим за однієї – й лише за однієї причини: демократи відмовляються фінансувати безпеку кордону", - заявив президент США, вкотре поклавши провину за "шатдаун" на демократів, втім утримавшись від оголошення надзвичайного стану.

Читайте також: Юристи Трампа вивчають можливість введення надзвичайного стану в США

Він заявив, що ситуація з нелегальною міграцією на південному кордоні США є "гуманітарною кризою", від якої страждають всі американці.

"Ця ситуація може бути вирішена за 45 хвилин зустрічі", - зазначив Трамп, оголосивши, що запрошує на переговори з цього питання до Білого дому в середу лідерів Конгресу.

Водночас, одразу після виступу президента, американські телеканали протранслювали відповідь демократів – спікера Палати представників Ненсі Пелосі й лідера демократичної меншості в Сенаті Чака Шумера.

Демократи звинуватили Трампа у роздмухуванні кризи та навмисному затягуванні "шатдауна" з метою отримання грошей на стіну, яка є далеко не ефективним та аморальним засобом забезпечення прикордонної безпеки. Вони нагадали Трампу, що під час виборів той обіцяв змусити Мексику фінансувати його ідею, однак коли цього не вдалося, звернувся до Конгресу з вимогою виділити мільярди на зведення нової стіни.

"Президент Трамп має припинити утримувати американців у заручниках та повинен покласти край створенню кризи, він мусить повинен знову відкрити уряд", - заявила Пелосі.

Читайте також: Трамп хоче особисто летіти до кордону з Мексикою

Чак Шумер, зі свого боку, наголосив, що замість об'єднання нації, нинішній президент працює на розкол. Сенатор-демократ підкреслив, що його партія готова до подальших обговорень про посилення безпеки кордону більш сучасними засобами й методами, ніж стіна, однак спершу треба покласти край "шатдауну".

"Існує двопартійне законодавство, яке підтримали і демократами, і республіканці, щоб поновити роботу уряду й водночас дозволити подальші обговорення про безпеку кордону", - заявив Шумер.

Він закликав президента "відокремити "шатдаун" від аргументів щодо безпеки кордону".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-