Юристи Трампа вивчають можливість введення надзвичайного стану в США

Юристи Трампа вивчають можливість введення надзвичайного стану в США

Укрінформ
Юридичні радники Білого дому вивчають законні можливості президента США Дональда Трампа ввести надзвичайний стан у країні у зв'язку із ситуацією на південному кордоні для того, щоб отримати фінанси на будівництво там нової стіни.

Це підтвердив у понеділок віце-президент США Майк Пенс, повідомив американський телеканал CNN.

"Віце-президент Майк Пенс заявив, що радники Білого дому вивчають повноваження президента щодо оголошення надзвичайної ситуації на національному рівні для того, щоб отримати фінансування прикордонної безпеки", - зазначається в повідомленні.

Читайте також: Трамп готує звернення до нації через "кризу нацбезпеки" в США

При цьому нагадується, що президент Трамп неодноразово згадував про можливість отримати доступ до фондів, які виділяються у випадках надзвичайної ситуації в країні, для реалізації його передвиборчої обіцянки щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою.

На прохання роз'яснити, наскільки глибоко юристи Білого дому вивчають можливість оголошення надзвичайного стану, Пенс зауважив, що вони розглянули певні моменти, однак адміністрація вважає за краще розв'язати проблему фінансування прикордонної безпеки через Конгрес.

"Я знаю тільки те, що вони розглядають це, і президент обмірковує (таку можливість – ред.)", - зазначив Пенс журналістам. Він також зазначив, що немає причин вважати, що компроміс не може бути знайдений у цій ситуації.

Читайте також: Трамп хоче особисто летіти до кордону з Мексикою

Як повідомляв Укрінформ, Конгрес відмовив президенту Трампу виділити понад $5 млрд у бюджеті 2019 року на реалізацію його обіцянок щодо побудови нову стіну на кордоні з Мексикою. Це спричинило частковий урядовий "шатдаун", тобто припинення фінансування частини урядових установ, що триває вже 17 днів у Сполучених Штатах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-