Handelsblatt: американські санкції Дамокловим мечем нависли над Nord Stream 2

Handelsblatt: американські санкції Дамокловим мечем нависли над Nord Stream 2

Укрінформ
Федеральний уряд з великою стурбованістю відзначає, що США не залишають своїх спроб зупинити будівництво спірного газопроводу Nord Stream 2, погрожуючи санкціями.

Адвокатом такої політики Держдепартаменту США і ярим противником «Північного потоку 2» є американський посол у Берліні Річард Гренель, йдеться у статті в німецькому діловому виданні Handelsblatt.

«Компанії, які продовжують брати участь у Nord Stream 2, завжди знаходяться в небезпеці, оскільки санкції цілком можливі», - заявив дипломат в інтерв'ю газеті.

При цьому Гренель вважає, що компанії самі вийдуть з проекту.

Читайте також: Nord Stream 2 знищує ефекти від санкцій проти Росії

За інформацією Handelsblatt, американці націлені, насамперед, на високоспеціалізовані будівельні компанії, які прокладають трубопроводи по морському дну від імені компанії-оператора. Зокрема, це нідерландська Allseas Group, штаб-квартира якої знаходиться в Швейцарії, і італійська компанія Saipem, що базується неподалік Мілана. Як стверджують джерела, основні роботи із проклади труб - до 90% - повинна виконувати Allseas. Санкції можуть серйозно підірвати її бізнес.

"У той же час, відмова брати участь у проекті стала б серйозним ударом по ньому, тому що замінити цю високоспеціалізовану фірму навряд чи ким-то можливо", - кажуть інсайдери.

Незадовго до Різдва Allseas відправив у Балтійське море «Pioneering Spirit» на заміну меншому кораблю-прокладчику. «Pioneering Spirit» унікальний - це найбільше і наймогутніше судно в світі із прокладки труб і один з найбільших коли-небудь побудованих кораблів довжиною 380 метрів і шириною 120 метрів. Галузеві експерти оцінюють вартість будівництва судна, яке використовується по всьому світу 2014 року, в 3 млрд доларів. Якщо замовлення для Allseas будуть скасовані через санкції, це може призвести до значного економічного збитку.

"Новини зі США надходять у чутливий час для проекту, тому що багато ще належить зробити", - йдеться в статті.

Трубопровід має довжину понад 1220 кілометрів і складається з двох ниток, тобто необхідно прокласти близько 2440 кілометрів труб. До кінця минулого тижня було укладено трохи більше 400 кілометрів.

Читайте також: Позиція Берліна щодо Nord Stream 2 є антиєвропейською - Чапутович

Зростаюча загроза санкцій може бути пояснена не тільки стратегічними переконаннями уряду США, але і зміною динаміки влади у самому Вашингтоні. Успіх демократів на проміжних виборах обмежив президента Дональда Трампа, тому він може почати приділяти більше уваги зовнішній політиці, що «може створювати проблеми для Німеччини», - каже колишній радник віце-президента Джо Байдена Джуліанні Сміт.

Федеральний уряд стривожено всерйоз і на всіх рівнях робить спроби вплинути на адміністрацію Трампа.

«Ми ведемо інтенсивний обмін з США з приводу «Північного потоку 2», ми заохочуємо дискусії на всіх рівнях про те, щоб «Північний потік 2» був сприйнятий таким, яким бачимо його ми, - економічним проектом, який може допомогти в першу чергу підвищити безпеку поставок в Європі», - пояснює в німецькому МЗС.

Читайте також: Берлін не змінить ставлення до Nord Stream 2 через Керченську кризу

Держсекретар відомства Андреас Міхаеліс заявив нещодавно, що європейські «основні інтереси» перебувають під загрозою, і про те, що «він не хоче, щоб європейська енергетична політика визначалася у Вашингтоні».

«Північний потік-2» викликає чимало суперечок і в самій Німеччині, де чимало політиків давно вже закликають до припинення політичної підтримки проекту. Депутати від правлячої ХДС, такі як Норберт Реттген і Юрген Хардт, критикують федеральний уряд за те, що він занадто мало враховує страхи, особливо в Східній Європі, щодо прагнення Росії до зміцнення її влади. Однак ситуація з американськими санкціями може призвести до ослаблення критики всередині Німеччини, оскільки навіть найзапекліші противники газопроводу будуть незадоволені відвертим втручанням Вашингтона у внутрішні справи Федеративної Республіки.

Читайте також: Санкції проти Росії треба зберегти і посилити - Дуда

Можливість санкцій США, пов'язаних з «Північним потоком 2», обговорюється вже давно. Ще в серпні 2017 року Конгрес переважною більшістю голосів прийняв закон про санкції CAATSA. З тих пір загроза комерційних штрафів нависає Дамокловим мечем над амбітним проектом, говориться в статті. Федеральний уряд, втім, сподівається, що американці можуть відмовитися від своїх планів, виходячи з власних же інтересів: в разі накладення штрафних заходів на компанії-укладальники постраждати можуть і американські нафтогазові проекти, зокрема, в Мексиканській затоці. Якщо санкції будуть введені, це серйозно зашкодить і без того напружених відносин між Німеччиною та США.

Проте німецько-російське енергетичне партнерство викликає підозри не тільки у США, але і багатьох країн ЄС, продовжують автори статті. Особливо гостра критика виходить від Польщі. Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович в недавньому інтерв'ю Handelsblatt закликав до негайного припинення будівництва «Nord Stream 2», який підриває санкції проти Росії та загрожує незалежності України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-