Сейм Польщі заморозив ціни на електрику для споживачів

Сейм Польщі заморозив ціни на електрику для споживачів

Укрінформ
Нижня палата польського парламенту у п’ятницю прийняла закон, яким передбачається замороження з наступного року цін на електроенергію для споживачів на рівні 2018 року.

Для розгляду лише цього питання було скликано позачергове засідання Сейму на 28 грудня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Метою закону є захист польських родин, польських фірм, промисловості і самоврядування від негативних наслідків різкого підвищення цін електроенергії, який ми спостерігаємо зараз”,- заявив під час обговорення питання депутат від правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Мацей Малецький.

Міністр енергетики РП Кшиштоф Тхужевський під час обговорення заявив, що завдяки прийняттю цього закону приватні споживачі електроенергії, підприємства та органи місцевого самоврядування в Польщі зекономлять 9 млрд злотих (2,5 млрд доларів).

Читайте також: Нюанси постачання електрики з нового року: Нацкомісія пояснила механізм

Глава польського уряду Матеуш Моравецький повідомив, що чинна польська влада виправляє помилку попередньої провладної коаліції, яка упродовж 2008-2012 років підвищила ціни на електроенергію для пересічних споживачів на 50%.

Законом зокрема, передбачається зниження акцизного збору на електроенергію з 1 МВт/год з 20-ти до 5-ти злотих (35 грн).

В обґрунтуванні до закону підкреслюється, що тарифи на електроенергію на 2019 рік “були неприйнятними з суспільної точки зору”.

За прийняття закону проголосувало 389 депутатів Сейму, троє було проти, а 17 утрималося.

Закон відразу передано на розгляд Сенату Польщі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-