Євросоюз оприлюднив рішення щодо продовження санкцій проти РФ

Євросоюз оприлюднив рішення щодо продовження санкцій проти РФ

Укрінформ
У ЄС оприлюднили рішення Європейської Ради щодо продовження санкцій проти Російської Федерації за дії, що дестабілізують ситуацію в Україні.

Воно опубліковане в офіційному журналі ЄС 28 грудня.

Як вже повідомляв Укрінформ, таке рішення було прийнято після того, як президент Франції Макрон та канцлер Німеччини Меркель поінформували Європейську Раду, яка проводила зустріч у Брюсселі 13-14 грудня, про стан виконання Мінських угод, з якими пов’язані зазначені санкції. Оскільки жодного прогресу досягнуто не було, Європейська Рада прийняла політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії.

21 грудня Рада ЄС офіційно ухвалила це рішення шляхом письмової процедури та, відповідно до правил прийняття подібних рішень, одностайно.

Обмежувальні заходи проти РФ спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на сфери, пов’язані з виробництвом товарів подвійного призначення. Від початку такі заходи були запроваджені з 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні, та посилені у вересні 2014 року.

Економічні санкції, які були продовжені, включають, зокрема, обмеження доступу до головного та вторинного ринку капіталів ЄС для 5 головних фінансових інституцій, переважна частина яких належить державі, а також їх дочірніх компаній, заснованих за межами ЄС, як і трьох головних енергетичних та трьох оборонних компаній Росії; ведення заборони на імпорт та експорт озброєння; введення заборони експорту товарів подвійного призначення для військового використання або для військових кінцевих споживачів в Росії; обмеження доступу Росії до певних чутливих технологій та послуг, які можуть бути використані для видобутку та переробки нафти.

Читайте також: РНБО запровадила нові санкції проти Росії

Термін дії цих санкцій був пов'язаний із повним виконанням Мінських угод рішенням Європейської Ради від 19 березня 2015 року, яке, як було передбачено, почало діяти 31 грудня 2015 року. З тих пір Мінські угоди не були виконані, тож санкції залишаються чинними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-