Хімлабораторія у Швейцарії посилила безпеку після спроби шпигунства РФ

Хімлабораторія у Швейцарії посилила безпеку після спроби шпигунства РФ

Укрінформ
Лабораторія радіологічного та хіміко-бактеріологічного аналізу у швейцарському Шпиці, задіяна у справі отруєння Скрипалів, посилила заходи безпеки після зірваної спроби шпигунства з боку РФ

Про це повідомляє міжнародна інформаційна служба (SWI Swissinfo) Швейцарської національної теле - і радіокомпанії.

"Посилення пропускного режиму і нові правила безпеки у сфері IT: тим самим Лабораторія у Шпиці реагує на російські розвідувальні плани, які стали відомими в цьогоріч", - йдеться у повідомленні.

Вдосконалення програми забезпечення безпеки химлабораторії здійснюється згідно з розпорядженням міністра оборони Гі Пармелена. У листопаді почалася фаза практичної реалізації додаткового пакету заходів забезпечення безпеки. Зокрема, посилення заходів було вжито в інформаційній та комп'ютерно-комунікаційної галузі, також посилено контроль у сфері оформлення допуску на територію хімлабораторії гостей та відвідувачів. Завершити цей процес планується до кінця поточного 2018 року.

Нагадується, що навесні 2018 року нідерландська влада затримали чотирьох співробітників російських спецслужб, які розташували автомашину з розвідувальної електронікою прямо під стінами будівлі Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Швидше за все, прямо з парковки вони планували зламати внутрішню комунікаційну мережу цієї структури.

У затриманих були вилучені, в тому числі, залізничні квитки у Швейцарії, а в одному з їхніх портативних комп'ютерів знаходилася інформація про хімлабораторію у місті Шпіц. Таким чином, ймовірно, наступною ціллю співробітників російських спецслужб мала стати саме ця лабораторія.

Читайте також: У Британії є докази, що Кремль причетний до щонайменше ще двох убивств - ЗМІ

Швейцарська Лабораторія радіологічного та хіміко-бактеріологічного аналізу у місті Шпіц є провідним у Швейцарії та світі експертним закладом у своїй галузі. Хімлабораторія, яка підпорядковується Міністерству оборони Швейцарії, проводила дослідження проб бойових отруйних речовин, що мали, ймовірно, стосунок до застосування хімічної зброї у Сирії й отруєння батька і дочки Скрипалів у Солсбері - аналіз, результати якого мали б для Кремля величезне значення. Швейцарські експерти проводили ці дослідження за дорученням ОЗХЗ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-