Вашингтон розгляне нові санкції проти Росії – Волкер

Вашингтон розгляне нові санкції проти Росії – Волкер

Укрінформ
Адміністрація США має намір розглянути перспективи введення нових санкцій проти Росії через останній акт збройної агресії з її боку в Керченській протоці.

Про це заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Деякі наші європейські союзники говорили про нові санкції чи посилення існуючих санкцій. Я думаю, що це гідна ідея, ми її розглянемо", - зауважив представник американської адміністрації.

Він також наголосив, що Росія має звільнити захоплених українських моряків та судна в якості "жесту доброї волі" перед святами. Дипломат наголосив, що постійна увага до ситуації і долі українських моряків має посприяти їх звільненню. "Не забувати про них, щоб увага залишалася прикутою до їхньої долі", - зазначив він.

За словами Волкера, світ має продемонструвати єдність у протистоянні Росії. "Ми сподіваємося, що Росія негайно поверне моряків", - заявив Волкер.

Читайте також: США пообіцяли "підвищити ціну" для Росії, якщо вона не звільнить українських моряків

Водночас він зауважив, що Росія має відновити діалог з Україною на базі Договору 2003-го року про співробітництво у використанні Азовського моря й Керченської протоки. "Території обох країн виходять до Азовського моря. Обидві країни мають право та потребу використовувати море для руху транспорту. Далі ми маємо повернутися до ширшої розмови про те, як покласти край конфлікту в Східній Україні", - заявив Волкер.

Дипломат також поінформував, що через ситуацію із захопленням українських моряків Росією була відкладена раніше запланована його зустріч із помічником Володимира Путіна Владиславом Сурковим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-