США в ООН закликають світ засудити агресію Росії на Азові

США в ООН закликають світ засудити агресію Росії на Азові

Укрінформ
Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі виступила із закликом до міжнародної спільноти засудити агресію РФ у Чорному й Азовському морях та підтвердила підтримку України з боку Сполучених Штатів.

Про це вона заявила під час термінового засідання Ради Безпеки ООН у понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Цими вихідними ми стали свідками ще однієї непродуманої ескалації з боку Росії. Давайте чітко зазначимо, що відбулося: українські кораблі вийшли з одного порту України й прямували в інший порт України, вони хотіли пройти єдиним можливим способом – через Керченську протоку", - заявила постпред США.

Вона підкреслила: і Росія, і Україна використовували цей пролив постійно, однак, цього разу РФ вирішила завадити проходу українських кораблів, відкривши вогонь та вдавшись до тарану.

Читайте також: Рада хоче запросити міжнародних спостерігачів у регіон Чорного та Азовського морів

"Це абсолютно нецивілізований спосіб ведення справ. Це не дозволило українським кораблям законно пройти Керченську протоку і це є порушенням Міжнародного права. Це є злісними діями, які міжнародне співтовариство має засудити й жодним чином не повинно підтримувати", - заявила американський представник.

Вона нагадала також позицію США, яка засуджує дії РФ, спрямовані на ускладнення міжнародного судноплавства в Азовському морі.

"Сполучені Штати й надалі продовжать підтримувати народ України на тлі російської агресії. Ми очікуємо, що й наші європейські партнери керуватимуть цими зусиллями в Нормандському форматі, який ми підтримуємо. Закликаємо Росію дотримуватись міжнародних зобов'язань та не чинити перепон проходу українських суден у Керченській протоці", - підкреслила Гейлі.

Постпред США при ООН заявила, що Вашингтон "зберігатиме чинними санкції проти Росії, пов'язані з Кримом", а подальша подібна ескалація лише погіршить відносини РФ із США та іншими державами.

"В ім'я міжнародного миру й безпеки Росія повинна негайно покласти край незаконній поведінці, дотримуватися прав і свобод всіх держав на судноплавство", - наголосила представник США.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН у понеділок розпочала термінове засідання щодо ситуації в Україні, пов'язане з останнім розвитком подій у Чорному та Азовському морях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-