У Молдові розслідують зв’язки з Росією лідерів опозиції

У Молдові розслідують зв’язки з Росією лідерів опозиції

Укрінформ
Лідери молдавських опозиційних партій Андрій Нестасе ("Платформа "Гідність і правда") і Майя Санду ("Дія і солідарність") можуть стати фігурантами кримінальної справи про державну зраду.

Про це заявив голова парламенту Молдови Андріан Канду за підсумками парламентських слухань з питання про втручання ззовні у внутрішні справи країни, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"На жаль, Майя Санду, Андрій Нестасе та інші особи, про які йшлося в звіті спеціальної парламентської комісії, були втягнуті, свідомо чи ні, у боротьбу проти Республіки Молдова. Такі дії, згідно із законодавством, кваліфікуються як державна зрада", - зазначив спікер.

Звинувачення будуть висунуті, якщо доведуть отримання лідерами опозиції допомоги від фонду Open Dialog під керуванням Людмили Козловської, яку раніше видворили з ЄС за просування інтересів Росії, 

Санду і Нестасе, у свою чергу, заявили, що не підтримують жодних зв'язків з фондом. Обидва вони відмовилися з'явитися на слухання комісії.

Читайте також: До наступного парламенту Молдови проходять чотири партії

За словами Канду, звіт спеціальної парламентської комісії з розслідування діяльності фонду Козловської буде перекладений англійською мовою і направлений представникам інших держав, у тому числі України, які фігурують у звіті.

У резолюції спеціальної комісії зазначається, що згаданий фонд отримував фінансову допомогу від Росії (більш як 2 млн євро) через бізнесмена В'ячеслава Платона, засудженого в Молдові до 18-ти років позбавлення волі за відмивання грошей.

Як повідомлялося, спеціальна парламентська комісія була створена в Молдові на початку жовтня. Головна мета комісії - розслідування фактів втручання фонду Open Dialog у внутрішні справи країни. Раніше молдавські ЗМІ оприлюднили матеріали, які свідчать про те, що Фонд Козловської сплатив поїздки опозиційних політиків до Брюсселя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-