Генсек НАТО прокоментував ідею створити армію ЄС

Генсек НАТО прокоментував ідею створити армію ЄС

Укрінформ
Євросоюз, який прагне зміцнити власні оборонні спроможності, не має на цьому шляху допускати дублювання НАТО, його командних структур, та підривати, таким чином, спроможності Альянсу.

Таку заяву у понеділок, 12 листопада, зробив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу перед громадськістю в рамках Індустріального форуму НАТО в Берліні.

"Більше європейських зусиль в обороні – це добре. Але це ніколи не має підривати потужності трансатлантичної складової. Це питання не лише змістовності, але також питання визначення. Якщо ми озвучуємо важливі речі про стратегічну автономію, не завжди розуміючи, що це означає, ми декларуємо бажання робити стратегічні речі самотужки. Я не думаю, що це мудро. Тому що дві світові війни і холодна війна говорить про важливість для всіх нас бути разом", - наголосив генеральний секретар НАТО.

Він окремо наголосив, що для ЄС створювати паралельні командні структури, які б дублювали НАТО, було б нерозумним.

"Було б абсолютно беззмістовним для такої країни як Німеччина дозволити Євросоюзу і НАТО змагатися одне з одним. Тому що Німеччина є членом як ЄС, так і НАТО. Це означатиме, що Німеччина вимушена буде змагатися з Німеччиною. Це було б не мудрим рішенням всіх держав, які є членами одночасно ЄС і НАТО започатковувати два комплекти командних структур, або дублювати те, що робить НАТО", - додав Столтенберг.

Він зауважив, що європейські союзники мають бути спроможними робити певні речі без участі США, але вони це можуть робити і зараз, в рамках командних структур НАТО.

Читайте також: Трамп розкритикував Макрона за ідею створити армію ЄС

"Це добре, якщо європейські союзники розвивають більше спроможностей. Вони тоді можуть краще працювати одне з одним, долаючи фрагментацію європейського сектору оборони та оборонної промисловості... Тож до тих пір, поки зусилля ЄС рухаються в напрямку зміцнення європейського елементу НАТО, це щось, що ми вітаємо. Що ми не можемо вітати – це якщо ЄС почне створювати дублюючі структури. Ми не повинні розподіляти наші ресурси навпіл", - наголосив керівник Альянсу.

Він зауважив, що в існуючих реаліях європейські союзники потребують допомоги та потужності США для вирішення проблем стабільності і безпеки.

"Це може виглядати як дещо чутливе питання, але практика доводить, що в існуючих реаліях ми потребуємо США в наших операціях", - додав Столтенберг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-