НАТО бачить шанси на мир в Афганістані більші, ніж будь-коли

НАТО бачить шанси на мир в Афганістані більші, ніж будь-коли

608
Ukrinform
Північноатлантичний Альянс буде продовжувати допомогу уряду Афганістану з підтримки стабільності та безпеки в країні, при цьому головну роль у таких зусиллях мають відігравати самі афганці.

Про це у вівторок, 6 листопада, у Кабулі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який разом з вищими військовими керівниками Альянсу відвідав Афганістан. Повідомлення про подію розміщено на офіційному сайті НАТО.

«НАТО має намір підтримати успіх Афганістану. Саме тому близько 16 000 особового складу з 39 країн проходять службу у нашій місії «Рішуча підтримка», - зауважив Столтенберг.

Він привітав той факт, що під час нещодавніх парламентських виборів в Афганістані саме афганські сили взяли на себе головне завдання із забезпечення безпеки під час голосування, що є важливим досягненням для завершення виборчого процесу та для підготовки президентських виборів, що мають відбутися в країні навесні наступного року.

Читайте також: У НАТО не проти діалогу з Росією, але наївним блок не буде - Столтенберг

Він закликав представників Талібану та інших угруповань бойовиків усвідомити незворотність змін, що відбуваються в країні, припинити вбивати мирних афганців та сісти за стіл переговорів "заради майбутнього Афганістану".

Столтенберг окремо наголосив на тому, що вирішальна роль у реформуванні країни та у формуванні сил безпеки належить уряду Афганістану.

«Потенціал для досягнення миру зараз є більшим, ніж будь-коли протягом багатьох років... Ми розраховуємо на те, що уряд виконає власний обов’язок з доброчинного управління, забезпечення верховенства права, боротьби з корупцією та захисту прав для всіх, особливо – для жінок», - наголосив керівник Північноатлантичного Альянсу.

Як відомо, зараз в операції НАТО "Рішуча підтримка" беруть участь 14 українських військовослужбовців. Невдовзі планується надіслати в Афганістан ще два кінологічні розрахунки із службовими собаками.

Фото: Flickr/NATO

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-