Дерипаска найняв британського лорда і послів, щоб лобіювати зняття санкцій — NYT

Дерипаска найняв британського лорда і послів, щоб лобіювати зняття санкцій — NYT

Укрінформ
Російський олігарх Олег Дерипаска домагається зняття санкцій США з підконтрольних йому компаній En +, "Русал" і себе особисто за допомогою британського лорда, наближеного до екс-прем’єр-міністра Британії Девіда Кемерона, та інших лобістів.

Про це повідомляє видання The New York Times.

"Британський посланець від компаній Дерипаски, лорд Грегорі Баркер, протеже колишнього прем’єр-міністра Британії Девіда Кемерона, був призначений минулого року главою ради директорів En+. Також беруть участь (у тому, щоб вплинути на зняття санкцій - ред.) лобісти, юридичні фірми, експерти з піар-менеджменту, колишній сенатор США і високопоставлений представник передвиборчого штабу Трампа, у якого є зв'язки в Мінфіні США і Білому домі. Навіть посли у Вашингтоні з ряду країн звернулися з проханням написати листи проти санкцій", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, лорд Баркер та команда, які намагаються боротися з санкціями, стверджують, що введення їх у відношенні до En+ та "Русала" може спричинити хаос на світових ринках металів, завдати шкоди американським виробникам і потенційно зіграти на руку Китаю.

Читайте також: Санкції проти компаній Дерипаски відклали до 12 грудня - Мінфін США

Лобісти намагаються переконати американський Мінфін у привабливості "плану Баркера", який полягає у тому Дерипаска зменшить свою частку в En + до менш ніж 50% і відійде від управління компаніями.

План також передбачає створення депозитного рахунку, на який переведуть гроші від продажу акцій Дерипаски. Бізнесмен не зможе отримати до них доступ, поки його прізвище не буде виключене зі списку санкцій.

Зазначається, що така активна лобістська діяльність має низку результатів. Зокрема, Мінфін США вже декілька разів відтермінував дату винесення остаточного рішення у справі про продовження санкцій проти Дерипаски. Зокрема, в американському уряді повідомляли, що можуть зняти з компанії "Русал" санкції, якщо "впевняться, що Дерипаска більше не керує нею".

Як повідомлялося, офіс контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) відклав до 12 грудня термін припинення контрактів з групою російських компанії GAZ Group, контрольованих бізнесменом Олегом Дерипаскою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-