Цьогоріч у світі убили понад 100 журналістів - Press Emblem Campaign

Цьогоріч у світі убили понад 100 журналістів - Press Emblem Campaign

549
Ukrinform
З січня 2018 року загинули 106 працівників ЗМІ в 36 країнах світу.

Про це повідомляє на сайті неурядова організація Press Emblem Campaign, яка базується у Женеві.

"З січня 2018 року 106 журналістів та працівників ЗМІ убили в 36 країнах, що свідчить про зростання (таких злочинів - ред.) на 18% порівняно з 2017 роком", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Press Emblem Campaign, найнебезпечнішими країнами для журналістів є Афганістан (17 убивств), Мексика (15 убивств) та Ємен (8 убивств).

Зазначається, що упродовж 2017 року у світі було вбито 99 працівників ЗМІ.

Читайте також: Жоден із регіонів світу не має імунітету від загрози життю журналістів – Могеріні

Як відомо, 2 листопада у світі відзначається Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів.

Як повідомляв Укрінформ, саудівський журналіст Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня після того, як зайшов у консульство Саудівської Аравії у Стамбулі.

Згодом слідчі встановили, що журналіста було вбито, а його тіло розчленоване й вивезене з дипвідомства. 23 жовтня ЗМІ з посиланням на заяву глави турецької партії "Ватан" Дога Перинчека повідомили, що фрагменти тіла Хашоггі знайшли у колодязі на території генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

Читайте також: За два тижні до смерті журналіста Хашоггі випадково зняли на відео

У ЗМІ також потрапила інформація про те, що Хашоггі мав намір розкрити інформацію про використання Саудівською Аравією хімзброї в Ємені, а Велика Британія знала про заплановану змову проти журналіста за кілька тижнів до вбивства.

Учора Генеральна прокуратура Туреччини за результатами розслідування заявила, що саудівського журналіста задушили, щойно він зайшов у приміщення консульства Саудівської Аравії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-