Маневри Trident Juncture допоможуть НАТО підвищити готовність до атак - штаб

Маневри Trident Juncture допоможуть НАТО підвищити готовність до атак - штаб

1651
Ukrinform
Багатонаціональні навчання НАТО Trident Juncture, які стартують у Норвегії 25 жовтня, покликані перевірити готовність НАТО планувати і проводити велику операцію колективної оборони та здатність протистояти будь-якій загрозі.

Про це Укрінформу повідомили з прес-центру оперативного штабу навчань.

"Trident Juncture демонструє наші  можливості, разом ми стримуємо потенційних противників. Всі 29 країн-членів НАТО братимуть участь у навчаннях разом з партнерами з Швеції та Фінляндії", - сказав адмірал ВМС США Джеймс Фогго, командувач військово-морських сил США в Європі та Африці та старший воєначальник альянсу, що спостерігає за цими навчаннями.

Читайте також: Україна візьме участь у Trident Juncture як країна-партнер НАТО

У маневрах, які проходитимуть з 25 жовтня по 7 листопада на території Норвегії, у Балтійському морі та Північній Атлантиці, включаючи Ісландію і повітряний простір Фінляндії та Швеції, беруть участь близько 50 тисяч солдатів, у тому числі більш як 14 тис. військовослужбовців армії США - ВВС, ВМС і Корпусу морської піхоти, а також близько 150 літаків, вертольотів Apache і 60 кораблів, зокрема, атомний авіаносець ВМС США "Гарі Трумен".

Американські військовослужбовці та обладання почали просування зі своїх американських та європейських баз до Норвегії у вересні, причому II морський експедиційний флот, що базується у таборі Лежен, Північна Кароліна, виконав складне завдання з транспортування тисяч морських піхотинців та їх обладнання через Атлантичний океан. Похід був сам по собі для цих морських піхотинців перевіркою їх здатності швидко розвернутися у Норвегії та  інтегруватися до структури командування НАТО.

Читайте також: У трьох військових вишах України стартують Дні НАТО

Trident Juncture 2018 включає як штабну частину навчань, так і "живу", коли американські сили разом із союзниками по НАТО відпрацьовуватимуть завдання з реагування на погрози "з будь-якого напряму і в будь-якому місці". Все це дасть змогу силам НАТО посилити боєготовність та інтероперабельність.

НАТО стверджує, що майбутні навчання стануть найбільшими з 1991 року і що вони не направлені проти третіх країн, зокрема, Росії, маючи на меті виключно імітувати відповідь блоку на озброєний напад на одного з учасників альянсу.

Усім країнам ОБСЄ, у тому числі Росії, було надіслано запрошення направити своїх спостерігачів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-