ЄС не вдалось зменшити викиди СО2 та перейти на "зелену" енергію - суд

ЄС не вдалось зменшити викиди СО2 та перейти на "зелену" енергію - суд

1746
Ukrinform
Зусилля Євросоюзу із запровадження технологій вилучення та складування відходів двоокису  вуглецю, а також впровадження інноваційних технологій у сфері поновлювальної енергетики, які ЄС здійснював впродовж 2008-2017 років, зазнали невдачі.

Такого висновку дійшов Європейський суд аудиторів у Люксембурзі, який оприлюднив власні висновки у вівторок 23 жовтня.

«Аудитори з’ясували, що Енергетична програма мала позитивний вплив на розвиток морського сектору вітрової енергії, але не змогла досягти цілей у сфері будівництва сховищ для двоокису вуглецю. Ще одна енергетична програма, яка передбачала залучення нових учасників, не мала жодного успіху у проектах спорудження сховищ для двоокису вуглецю та продемонструвала незначне просування у сфері впровадження інноваційних технологій виробництва поновлювальної енергії», - йдеться у висновку європейських аудиторів.

Читайте також: В Армянську нічим дихати та продовжують хворіти діти - соцмережі

Аудитори перевірили проектні розробки, менеджмент та стан координації між двома згаданими програмами у кількох європейських країнах, включаючи Німеччину, Іспанію, Нідерланди, Польщу та Великобританію.

Головною причиною невдачі називається недостатній рівень приватних інвестицій у згаданий сектор, що, в свою чергу, було спричинено вадами регуляторної політики у різних країнах Європейського Союзу.

Як йдеться у документі, з 2009 року ЄС започаткував дві великі програми фінансування, спрямовані на спорудження сховищ для двоокису вуглецю та впровадження інноваційних технологій виробництва поновлювальної енергії. Проектна вартість обох програм сягала 3,7 млрд євро. Такі зусилля мали дозволити ЄС виконати зобов’язання відповідно до Паризької кліматичної угоди 2015 року, за якою ЄС мав намір скоротити, принаймні, на 40 відсотків викиди парникових газів до 2030 року, з перспективою досягнення низьковуглецевої економіки в країнах ЄС до 2050 року.

Читайте також: До 2030 у Євросоюзі на третину зменшать викиди вихлопних газів - рішення РЄ

Аудитори зазначили, що для досягнення поставлених цілей Євросоюзу доведеться створювати новий інноваційний фонд та вдосконалити регуляторне поле для кращого приваблення приватних інвестицій.

Програма складування відходів двоокису вуглецю передбачала створення сховищ у глибинних земельних пластах, що від початку викликало негативну реакцію у європейських партій та організацій екологічної спрямованості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-