Церква Єрусалиму попросила допомоги у Вселенського патріархату

Церква Єрусалиму попросила допомоги у Вселенського патріархату

Укрінформ
Патріарх Єрусалимський Феофіл III звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з листом щодо допомоги його церкві, тим самим давши чітко зрозуміти, яку сторону займає церква Єрусалиму в подіях у православному світі.

Лист від Феофіла Варфоломію передав екзарх Єрусалимського Патріархату в Константинополі, архієпископ Анфидонский Нектарій, повідомляє грецький сайт Orthodoxia.info.

"Пройшли ті часи, коли патріархи Сходу змушені були через труднощі подорожувати по всіх кінцях світу для того, щоб просити допомогу для своїх церков і таким чином були змушені бути поступливими", - цитує сайт екзарха Єрусалимського Патріархату.

Зазначається, що таким чином Вселенський патріарх Варфоломій і патріарх Єрусалимський Феофіл III дали "урок історії" молодим церквам.

У листі, зокрема, церква Єрусалиму попросила від Вселенського патріархату Святого Миро для його потреб - вищої сполучної ланки між православними церквами.

Читайте також: Грецький експерт нагадав, що РПЦ не просто "група людей з грошима і владою"

"Цей крок Єрусалимського Патріархату, який є четвертою церквою серед найдавніших престолів і першою в історії християнства, окрім свого символізму, дав усім зрозуміти свою позицію на рахунок того, що відбувається", - йдеться в повідомленні.

Сайт також вказує на те, що Вселенський патріарх, у свою чергу, не забув згадати про стародавні зв'язки між двома церквами, підкресливши, що, "коли треба за вимогами поточних умов, патріархи Єрусалиму завжди брали участь у прийнятті важливих рішень у Константинополі для майбутнього Православної Церкви".

Як відомо, раніше Російська православна церква вдалася до шантажу, заявивши, що має намір призупинити служіння в Храмі Гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський у вирішенні надати автокефалію Української православної церкви і допустить в Храм священиків УПЦ КП. У РПЦ також пригрозили, що в такому разі "доведеться і з Єрусалимським патріархатом припиняти спілкування".

Раніше, 11 жовтня, синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православної церкви в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор з участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томосі. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Читайте також: "Аргументи" РПЦ є несерйозними та анекдотичними - грецький експерт

РПЦ 15 жовтня заявила, що у зв'язку з рішенням Константинопольського патріархату розпочати процес надання автокефалії Української церкви, вона розриває євхаристійне спілкування з ним. Також РПЦ назвала Константинопольського патріарха Варфоломія "розкольником".

У той же час, Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом.

Фото: Orthodoxia.info

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-