"Аргументи" РПЦ є несерйозними та анекдотичними - грецький експерт

Укрінформ
Аргументи, які Російська православна церква використовує для мотивування розриву євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархатом, є несерйозними, а обвинувачення на адресу Константинополя виглядають анекдотичними.

Про це заявив в інтерв’ю Укрінформу головний редактор грецького сайту, який спеціалізується на церковній тематиці, "Orthodoxia.info" Андреас Лударос.

"Особисто мене турбує рівень і якість аргументів Російської церкви. Ми чуємо, як там говорять про зменшення кількості російських туристів, які відвідують паломницькі місця. Читаємо про заборону пожертв монастирям на горі Афон. Але це – не церковні аргументи, а більше схоже на суперечку між двома державами. Так, із російського боку навіть прозвучало про ісламський характер країни, в якій розміщується Вселенський патріархат. Але де знаходився Вселенський патріархат, коли він вирішував визнати автокефалію Російської церкви? В якомусь "православному раю"?", - заявив він.

За словами експерта, все це – "не серйозні аргументи". "Аргументи" росіян більше схожі на анекдоти, а не на серйозну позицію", - наголосив грецький експерт.

Лударос зазначив, що рішення синоду РПЦ від 15 жовтня про повний розрив євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархатом було очікуваним, однак "було прийнято раніше, ніж очікувалося". "Мені навіть складно уявити, яка реакція Російської церкви буде після того, як Томос буде врешті-решт наданий", - додав експерт.

Він також прокоментував питання про те, чи може вважатися Московський патріархат канонічним після розриву євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархатом: "Я не богослов, щоб чітко відповісти на це запитання. Але думаю, що в тому є велика проблема, якщо хтось розриває євхаристійні зв'язки з джерелом свого існування, чим Константинополь є для Російської церкви".

Читайте також: Грецький експерт нагадав, що РПЦ не просто "група людей з грошима та владою"

Як повідомляв Укрінформ, 11 жовтня синод Вселенського патріархату вирішив надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Після цього РПЦ 15 жовтня заявила, що у зв'язку з рішенням Константинопольського патріархату почати процес надання автокефалії Українській церкві вважає неможливим подальше перебування у спілкуванні євхаристії з ним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-