Польська PGNiG підписала два контракти на купівлю скрапленого газу зі Штатів

Польська PGNiG підписала два контракти на купівлю скрапленого газу зі Штатів

Укрінформ
Польська PGNiG підписала два контракти на постачання скрапленого газу із США, кожен з яких передбачає закупівлю Польщею щороку приблизно 1,35 млрд кубометрів газу (1 млн тонн LNG) упродовж 20 років.

Про це йдеться в офіційному повідомленні PGNiG, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"PGNiG підписала дві довгострокові угоди на постачання скрапленого газу LNG з американськими компаніями Venture Global Calcasieu Pass і Venture Global Plaquemines LNG", - йдеться в повідомленні польської компанії.

Як зазначається, американський газ польська сторона зможе продавати потенційним покупцям у портах завантаження газу (формула free-on-board). Для обслуговування контрактів в американському штаті Луїзіана буде створено додаткові виробничі потужності, будівництво яких завершиться не раніше ніж у 2022 та 2023 роках відповідно.

Нещодавно заступник глави правління компанії PGNiG з торговельних питань Мацей Возняк повідомив, що куплений американський газ буде дешевшим за російський.

Читайте також: PGNiG вимагає рішучих дій ЄК щодо зловживань Газпрому - польський експерт

Як повідомлялося, так званий Ямальський контракт між Польщею та Росією, що був підписаний в 1996 році і згодом був продовжений, передбачає поставки щороку близько 10 млрд кубометрів газу. Згідно з вимушеною формулою "бери або плати" (take-or-pay), яку Газпром нав'язав польській компанії, PGNiG мусить купувати щороку (до 2022 року) не менш ніж 8,7 млрд кубометрів газу.

Зараз Польща намагається диверсифікувати джерела поставок енергоносіїв, зменшуючи залежність від Росії. Для Польщі ключовим є будівництво Балтійського трубопроводу (Baltic Pipe), яким з 2022 року Варшава має намір постачати на польський ринок газ із Норвегії. Польща також купує зріджений газ (LNG), який торік становив 13% портфелю, завдяки імпорту газу із США, Катару та Норвегії. Влітку Польща повідомила про намір підписати 20-річний контракт із США на закупівлю скрапленого газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-