Російський суд залишив під арештом главу карельського

Російський суд залишив під арештом главу карельського "Меморіалу"

Укрінформ
Верховний суд Карелії залишив без змін запобіжний захід голові карельського "Меморіалу" історику Юрію Дмитрієву, апеляція захисту на рішення про його арешт до 26 жовтня відхилена.

Про це місцевому виданню "Республика" повідомили у приймальні судді Дениса Катанандова.

"Верховний суд Карелії відхилив апеляцію захисту Юрія Дмитрієва на рішення про його арешт до 26 жовтня", - сказав чиновник.

У 2016 році проти історика Дмитрієва було порушено справу за обвинуваченням у розпусних діях відносно неповнолітньої прийомної дочки і виготовленні дитячої порнографії. У комп'ютері історика виявили фотографії прийомної дочки, які слідчі вважають порнографічними. Сам Дмитрієв заявляв, що робив знімки тільки для того, щоб відслідковувати стан здоров'я доньки і звітувати перед органами опіки.

У квітні 2018 року суд першої інстанції виправдав Дмитрієва за основними статтями звинувачення, але це рішення оскаржила прокуратура. Пізніше Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок. 28 червня суд знову заарештував його на два місяці. Історику призначили нову психіатричну експертизу, яка завершилася в серпні.

Читайте також: Главу карельського "Меморіалу" в Росії звільнили із СІЗО

Дмитрієв готував книги пам'яті жертв політичних репресій у Карелії в 1930-40-і роки. Свого часу він відкрив урочище Сандармох, де були вбиті тисячі жертв сталінських репресій, в тому числі багато українців. Серед них - представники "розстріляного відродження".

Близькі та колеги історика вважають, що справжніми причинами його переслідування є саме пошуки поховань масових репресій.

Фото: "Республика"

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-