У храмах РПЦ більше не молитимуться за патріарха Варфоломія - рішення Синоду

У храмах РПЦ більше не молитимуться за патріарха Варфоломія - рішення Синоду

Укрінформ
У храмах Московського патріархату припинять молитовне поминання Константинопольського патріарха Варфоломія.

Крім того, припиняється спільне служіння священиків Московського і Константинопольського патріархатів православної церкви. Таке рішення ухвалив на засіданні в Москві в п'ятницю Синод Російської православної церкви, повідомляє Радіо Свобода.

Як сказав після засідання високопоставлений представник РПЦ митрополит Іларіон, таке рішення стало реакцією на рішення Константинопольського патріархату відправити до України двох своїх представників - екзархів, що є першим кроком до надання Українській православній церкві автокефалії.

За словами Іларіона, мова поки не йде про розрив спілкування євхаристії між вірянами двох православних церков. Тобто парафіянам Московського і Константинопольського патріархатів поки не заборонено разом молитися. Проте, як попередив митрополит, якщо Константинопольський патріархат йтиме  шляхом надання автокефалії Української церкви, РПЦ може піти на повний розрив з Константинопольським патріархатом.

Крім того, як заявив Іларіон, РПЦ перериває участь в єпископських асамблеях, так само як і в богословських діалогах, багатосторонніх комісіях та всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинопольського патріархату.

Читайте також: Глава УПЦ МП оголосив “бойкот” екзархам Константинополя

Як повідомляв Укрінформ, основною темою Синоду РПЦ під керівництвом московського патріарха Кирила (Гундяєва) стало питання можливого надання автокефалії православної церкви в Україні. 

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Пізніше Порошенко заявив, що Вселенський патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

2 вересня на Архієрейському соборі в Стамбулі єпископи вирішили, що Вселенський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких узгоджень.

7 вересня Вселенський Патріарх призначив до України двох екзархів у рамках підготовки до надання автокефалії українській православній церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-