Чеський парламент визнав вторгнення військ у 1968 році окупацією

Чеський парламент визнав вторгнення військ у 1968 році окупацією

Укрінформ
Входження військ Варшавського договору у серпні 1968 року в Чехословаччину було актом вторгнення і подальшої окупації і суперечить міжнародному праву.

Про це сказано в резолюції, прийнятій у середу Парламентом Чехії, передають Ceske Noviny.

Зокрема, зазначається, що метою документа є запобігання спотворенню історії. За документ проголосували 145 із 156 присутніх депутатів. Жоден не був проти.

Читайте також: Чехії радять згадати "празьку весну" і підтримати санкції проти РФ

Ініціатором даної резолюції був голова фракції християнських демократів Ян Бартошек. За його словами, прийнятий документ  має стати “чітким сигналом громадськості, а також іншим країнам, в тому числі Росії”. Депутат зазначив, що таким чином ми відкидаємо коментарі, які останнім часом звучать з приводу подій 1968 року, спотворюючи їх дійсний зміст.

Водночас член Комуністичної партії Чехії і Моравії Лео Лузар зазначив, що сучасна “Росія — це не СРСР, СРСР — не Росія”, а Леонід Брежнєв не є нинішнім президентом Росії Володимиром Путіним.

Палата депутатів вшанувала двома хвилинами мовчання жертв серпневого вторгнення.

Як відомо, 21 серпня 1968 на територію Чехословаччини були введені війська кількох країн-учасниць Варшавського договору, а саме Болгарії, Угорщини, НДР, Польщі та СРСР. Найбільший контингент ввів Радянський союз. Об’єднаним угрупуванням сил командував генерал армії Іван Павловський. Війська зайшли щоб покласти край “Празькій весні” — періоду реформ, спрямованих на лібералізацію Чехословаччини, в тому числі на децентралізацію влади. У Празі учасники протесту намагалися перешкодити руху військ. В ході операції по обидва боки загинули 216 осіб (в основному небойові втрати), поранення отримали понад 500 громадян Чехословаччини (більшість з них мирні жителі). Радянські війська залишалися в Чехословаччині до 1991 року.

Фото: Ceske Noviny

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-