Сенат Чехії підтримав заборону одноразових пластмасових товарів

Сенат Чехії підтримав заборону одноразових пластмасових товарів

Укрінформ
Члени Верхньої палати чеського парламенту підтримали заборону виробництва й продажу одноразових товарів з пластмаси, які можна замінити продукцією з інших доступних за ціною матеріалів.

Про це повідомляє «Радіо Прага».

«Члени Верхньої палати парламенту Чеської Республіки підтримали заборону виробництва й продажу одноразових товарів з пластмаси, які можна замінити продукцією з інших доступних за ціною матеріалів», - говориться у повідомленні.

Зазначається, що цю заборону просуває Європейська комісія, що прагне до зниження забруднення пластмасовими відходами світових океанів.

У планах - припинення випуску, наприклад, одноразового пластмасового посуду, зниження загального обсягу застосування пластикової продуктової упаковки, а також забезпечення збору 90% одноразових пластмасових пляшок.

Прийнятий парламентом документ ще має підписати президент країни.

Як повідомлялося, ряд країн і американських штатів вже запровадили обмеження на одноразові пакети, включаючи Францію, Бельгію, Китай, Гаваї й Каліфорнію.

Читайте також: Вірменія відмовляється від пластикових пакетів

До речі, Київ може стати першим українським містом, де у роздрібних магазинах офіційно заборонять пластикові пакети, передусім - одноразового використання. Київрада в останніх числах грудня 2017 року звернулася до Верховної Ради з ініціативою ухвалити відповідний закон.

За приблизними підрахунками, один українець щороку використовує до 500 поліетиленових пакетів - в десятки разів більше, ніж допускають європейські норми й вимоги багатьох інших країн. Проте критики ініціативи вважають, що варто спочатку розробити детальний план відмови від звичних методів пакування й запропонувати покупцям гідну альтернативу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-