У посольстві США в Москві виявили шпигунку - The Guardian

У посольстві США в Москві виявили шпигунку - The Guardian

Укрінформ
Серед співробітників посольства США у Москві виявили шпигунку, яка багато років співпрацювала із російськими спецслужбами.

Про це із посиланням на свої джерела пише The Guardian.

“Контррозвідувальні служби США дізналися, що вірогідний російський шпигун більше десятиліття працював у самому серці американського посольства у Москві і не був виявленим”, - стверджує The Guardian.

Читайте також: Паризька мерія виступила за звільнення політв’язня Сенцова

Росіянка була взята на роботу Секретною службою США та пройшла усі необхідні перевірки.

“Наскільки відомо, вона мала доступ до інтранету Секретної служби та електронної поштової системи, що потенційно давало їй доступ до конфіденційних матеріалів, у тому числі розкладу президента та віце-президента”, - йдеться у матеріалі.

Читайте також: Денісова просить Верховного комісара ООН вплинути на Росію

Жінка потрапила під підозру американських контррозвідників у 2016 році під час регулярної безпекової перевірки.

“Американські інспектори встановили, що вона проводила регулярні й неавторизовані зустрічі із співробітниками ФСБ”, - зазначається у статті.

За словами джерел The Guardian, росіянка була звільнена минулого літа.

“Конгрес США зосереджується на російських хакерах, хоча є вірогідність, що усю необхідну для проникнення у систему інформацію росіяни отримали він внутрішнього злому Секретної служби”, - заявив співрозмовник видання.

Читайте також: У Солсбері попрощалися з жертвою "Новічка" Дон Стерджес

Він додав, що Секретна служба, аби не нашкодити своєму іміджу, намагалася прикрити вимушене звільнення шпигунки вимогами Росії майже удвічі скоротити кількість працівників дипломатичних місій США у РФ. “Урядовому комітету слід розслідувати дії Секретної служби із приховування цього витоку”, - наголосив анонімний інформатор.

Нагадаємо: у березні цього року більше 20 країн вислали російських дипломатів у знак солідарності із Великобританією після отруєння у Солсбері Сергія Скрипаля. У відповідь Москва наказала суттєво скоротити кількість працівників дипломатичних місій цих країн у РФ. Зокрема, США були вимушені відкликати із Росії або розірвати контракти із близько 500 працівниками.

Фото: AFP

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-