Слідком РФ

Слідком РФ "шиє" справи литовським суддям і прокурорам за події 1991 року

Укрінформ
Слідчий комітет Росії ініціював кримінальне переслідування ряду литовських суддів і прокурорів, які розслідують справи проти російських військовослужбовців за подіями 1991 року.

Про це повідомляється на сайті відомства.

"Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Росії порушено кримінальну справу щодо посадовців Генеральної прокуратури і суду Литовської Республіки. В їх діях вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.299 КК РФ (притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності)", - йдеться у повідомленні.

Далі уточнюється, що "з 2006 року посадовцями Генеральної прокуратури і суду Литовської Республіки здійснюється кримінальне переслідування 60 колишніх військовослужбовців Збройних сил СРСР, значна частина яких наразі є громадянами Росії".

У Литві їх підозрюють у злочинах під час подій у Вільнюсі в січні 1991 року. Тоді під час боротьби за незалежність Литви, на придушення якої було направлено військових Радянській армії, загинули 14 литовців і більш як 700 дістали поранення.

Читайте також: Слідком РФ допитав організатора "Артдокфесту" через фільм про Донбас

Як повідомлялося, в ніч на 11 березня 1990 року Верховна рада Литовської РСР проголосила незалежність. Литва стала першою з союзних республік, яка оголосила незалежність. У січні 1991 року в столиці республіки та інших литовських містах були інспіровані безпорядки, на придушення яких були направлені радянські війська. Військові брали під контроль стратегічно важливі об'єкти. Найбільш кривавим виявився штурм телецентру в Вільнюсі. Відомо, що в штурмі брали участь десантники і співробітники групи "Альфа".

Згодом ніхто з посадовців СРСР не взяв на себе відповідальність за загибель мирних громадян. Міністри внутрішніх справ і оборони також запевняли у своїй непричетності. Президент СРСР Михайло Горбачов заявив, що нічого не знав про цю акцію Збройних сил СРСР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-