Штати з’ясують, чи загрожує імпорт російського урану їхній безпеці - 19.07.2018 08:19 — Новини Укрінформ
Штати з’ясують, чи загрожує імпорт російського урану їхній безпеці

Штати з’ясують, чи загрожує імпорт російського урану їхній безпеці

711
Ukrinform
Сполучені Штати розпочали розслідування щодо того, чи імпорт урану з Росії, Казахстану та Узбекистану загрожує національній безпеці. 

Цей процес може призвести до зростання тарифів на імпорт сировини з Росії та країн Центральної Азії, повідомляє Радіо Свобода.

Міністр торгівлі США Вілбур Росс оголосив про це розслідування у середу і заявив, що воно охоплюватиме весь урановий сектор, включно з видобутком і збагаченням, а також оборонним та промисловим використанням радіоактивного металу. «Наше виробництво урану, необхідного для військових та енергетики, скоротилося з 49% від нашого споживання до 5%. Така залежність від імпорту може поставити під загрозу безпеку Сполучених Штатів”, - наголосив Росс.

За даними Міністерства торгівлі, США в 2017 році імпортували збагаченого урану на 1,4 мільярда доларів, ще на 470 мільйонів доларів купили уранових руд та на 1,8 мільярда доларів – сполук та сплавів урану.

Читайте також: Іран відкрив новий завод із виробництва роторів центрифуг

Водночас, за даними Міністерства енергетики, на Канаду та Казахстан припадає близько половини імпортного урану, що використовується в енергетиці США. Колишні радянські республіки забезпечують понад третину цього обсягу: Казахстан – 24%, Росія – 14%, Узбекистан – 4%.

Крім використання в ядерній зброї, уранове паливо дозволяє виробляти близько 20% електроенергії в усьому світі і використовується для живлення ядерних підводних човнів та авіаносців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>