“Звільнена” голова Верховного суду Польщі не збирається залишати посаду - 18.07.2018 10:28 — Новини Укрінформ
“Звільнена” голова Верховного суду Польщі не збирається залишати посаду

“Звільнена” голова Верховного суду Польщі не збирається залишати посаду

2108
Ukrinform
Голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф, яку польська влада вважає звільненою з роботи, вийшла з відпустки на роботу.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Верховного суду РП.

“17 липня 2018 року голова Верховного суду професор Малгожата Герсдорф перервала відпустку і повернулася до роботи”,- йдеться в повідомленні.

Як уточнив речник суду Міхал Лясковський, ситуація навколо суду швидко змінюється, а тому Герсдорф прийняла рішення перервати відпустку і вийти на роботу. Однією з причин речник назвав те, що у Сеймі на цьому тижні планується розгляд законопроекту, яким передбачається зміна процедури обрання голови Верховного суду. Сейм Польщі у четвер розгляне проект змін до закону про Верховний суд РП.

Водночас, представники польської влади вже не визнають Герсдорф головою суду. Міністр канцелярії президента Польщі Павел Муха у вівторок заявив, що голова суду не може вийти на роботу, адже вона вже перебуває на пенсії. Схожу думку з цього приводу висловила речниця правлячої партії PiS Беата Мазурек.

Як відомо, на початку липня в силу вступив новий закон про Верховний суд, у відповідності до якого Герсдорф має піти на пенсію, оскільки досягнула 65-річного віку і не подала президенту прохання щодо продовження терміну перебування на посаді. Герсдорф не визнає цього рішення, наполягаючи, що, згідно з прямою нормою конституції Польщі, її шестирічна каденція має завершитися лише в 2020 році, а змінений закон про Верховний суд не є важливішим за конституцію країни.

Читайте також: Дуда чи Качинський: кому серед політиків поляки довіряють найбільше

Нова редакція закону про Верховний суд Польщі, яка набула чинності на початку липня, знижує пенсійний вік для суддів до 65-ти років. Станом на 3 липня 27 із 73 суддів цього суду досягли граничного віку і повинні були або піти на пенсію, або звернутися до президента з проханням щодо продовження їм терміну роботи на цій посаді. За інформацією прес-служби Верховного суду, 16 із цих суддів звернулися до президента з таким проханням. Натомість голова суду зазначила, що не проситиме про це президента.

Застереження до нового закону про Верховний суд РП має Єврокомісія, яка ініціювала процедуру щодо Варшави з метою розслідування порушення у сфері верховенства права. Як пояснили в Єврокомісії, закон Польщі про Верховний суд порушує права суддів у цьому органі та не відповідає зобов’язанням Польщі щодо Угоди про ЄС. Єврокомісія ввела процедуру у терміновому порядку та чекатиме від керівництва Польщі пояснень упродовж місяця. У Польщі наполягають, що це рішення Єврокомісії є “політичним”, і готові відстоювати своє право на зміни у законодавстві країни в Європейському суді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>