Меркель назвала дедлайн перебування біженців у транзитних центрах

Меркель назвала дедлайн перебування біженців у транзитних центрах

917
Ukrinform
Особи, які мають намір отримати статус біженців в Німеччині, повинні перебувати в транзитних центрах, які пропонується створити на австрійському кордоні, не більше 2 діб.

Такий план оприлюднила канцлер ФРН Ангела Меркель в ефірі телеканалу ARD в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Там слід перебувати 48 годин, так говорить Основний закон», - сказала глава уряду.

По закінченню цього терміну шукачі притулку повинні бути переведені в «нормальні» умови: або відправлені в ту країну ЄС, в якій вони вже подали прохання про надання їм притулку (з деякими країнами, включаючи Грецію та Італію, Меркель домовилася про екстрадицію), або в притулки для біженців у Німеччині. В іншому разі ця процедура, задумка з «транзитними центрами», за її словами, неможлива.

Перебування в центрах протягом цих двох діб не вважатиметься формальним перебуванням на території ФРН.

Ідея з «транзитними центрами» стала продуктом домовленості консервативних партій ХДС і ХСС Ангели Меркель і голови МВС країни Хорста Зеєхофера, сварка яких ледь не призвела до розвалу урядової коаліції в Німеччині.

Читайте також: Меркель про кризу біженців: Нам потрібна юридично прийнятна відповідь

Зеєхофер має намір не пускати в країну всіх, хто раніше мав заборону на в'їзд в ФРН або був зареєстрований в інших країнах ЄС. За 48 годин (раніше міністр МВС говорив про 24 години) працівникам центрів належить з'ясувати це питання.

Будувати нові центри не будуть, пропонується використовувати об'єкти федеральної поліції, наприклад, в Пассау, Розенхаймі або аеропорту Мюнхена. У них, уточнила Меркель, повинні бути спеціальні зони для жінок і дітей.

Німецьку ініціативу тим часом перевірять Єврокомісія з точки зору відповідності законодавству ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-