Прем'єр Данії відреагував на гнівний лист Трампа щодо грошей на оборону

Прем'єр Данії відреагував на гнівний лист Трампа щодо грошей на оборону

978
Ukrinform
Президент США Дональд Трамп у листі, в якому він звинуватив деяких членів НАТО у недостатніх видатках на оборону, занадто зосереджений на цифрах, а не на внеску країн у загальну безпеку.

Про це заявив прем'єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен, повідомляє агентство АР.

"Ми можемо пишатись нашим внеском у загальну безпеку, і Данія буде на висоті на саміті НАТО наступного тижня", - сказав він.

Рамуссен зазначив, що за рівнем військових витрат на одного жителя Данія посідає 5 місце серед країн НАТО.

"Данія бере на себе велику відповідальність у зв'язку з міжнародними питаннями та, зокрема, стосовно НАТО", - підкреслив він.

Данський прем'єр також наголосив, що Трамп продемонстрував "однобічну зосередженість на військових витратах як відсотку валового внутрішнього продукту".

Читайте також: Трамп погрожує вивести війська США з країн НАТО, які недодають гроші на оборону - NYT

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп написав листи лідерам кількох країн-членів НАТО, зокрема Німеччини, Бельгії, Норвегії та Канади, у яких заявив, що вони виділяють замало грошей на власну оборону, та пригрозив їм, що США втрачають терпець через недотримання цими країнами безпекових зобов'язань у рамках Альянсу".

Президент США найбільше невдоволений тим, що багато країн-членів НАТО не виділяють 2% ВВП на національну оборону, про що було домовлено на саміті Альянсу у Вельсі у 2014 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-