Виверження вулкана Кілауеа покрило Гаваї небезпечним "золотим волоссям"

Виверження вулкана Кілауеа покрило Гаваї небезпечним "золотим волоссям"

2867
Ukrinform
Місцевість навколо вулкана Кілауеа на Гаваях вкрилися довгими, схожими на волосся золотистими структурами, які також називають "волоссям богині" або "волосся Пеле".

Як повідомляє Live Science, "волосся" з'явилося в результаті виверження вулкана Кілауеа, яке триває з травня. За словами вчених, структури складаються з тонких скляних волокон, які утворюються після того, як розриваються бульбашки газу.

"Волосся Пеле" отримало свою назву на честь гавайської богині лави і вулканів. "Коли всередині лави виникають бульбашки, вони вириваються на її поверхню і злітають у повітря. Їх оболонка поступово розтягується і розпадається на тонкі нитки довжиною до 60 сантиметрів, які швидко розносяться вітром. Іноді вони дійсно схожі на волосся за своїми розмірами і виглядом", - заявив геолог з Вулканічної обсерваторії USGS Дон Суонсон.

Зазначається, що "волосся" становить загрозу, як для людей, так і для тварин. Зокрема, від його появи страждають жителі Гаваїв, які використовують дощову воду для пиття, оскільки повністю очистити її від "волосся" можна тільки за допомогою дуже тонких фільтрів. Структури також потрапляють в поїлки великої рогатої худоби і пошкоджують стравохід.

Читайте також: Вулкан Кілауеа обсипав гавайців самоцвітами

Як писали раніше, це не єдина дивина виверження Кілауеа. Нещодавно повідомлялося про синє полум'я, яке виривалося з-під землі, а потім про виверження зелених кристалів.

На даний момент виверження триває, дослідники не можуть точно сказати, коли воно припиниться. У результаті виверження загинули десятки людей, постраждали сотні будинків.

Фото: Live Science

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-