За Крим і Донбас: Конгресу США пропонують нові санкції проти РФ

За Крим і Донбас: Конгресу США пропонують нові санкції проти РФ

1339
Ukrinform
Сенатори США внесли на розгляд верхньої палати Конгресу проект резолюції, який засуджує грубі порушення релігійних прав і свобод у Євразії, в тому числі на території окупованих Криму й Донбасу, та закликає покарати винних санкціями.

Документ виставлений у відкритому доступі на сайті Сенату США, повідомляє Укрінформ.

Проект резолюції закликає президента "зміцнювати зусилля Сполучених Штатів у боротьбі з порушеннями релігійної свободи в Євразії, особливо щодо застосування катувань або жорстокого, нелюдського й принизливого поводження чи покарання, тривалих затримань без звинувачень, викрадення або підпільного затримання людей, а також інших грубих відмов у праві на життя, свободу та особисту недоторканність".

Окремі пункти проекту резолюції наголошують на відповідальності Росії за порушення релігійних свобод у тимчасово окупованому Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей. При цьому підкреслюється, що окупаційна влада переслідує цілі групи за релігійною ознакою, у тому числі кримськотатарських мусульман, віруючих УПЦ Київського патріархату, УГКЦ, Протестантської церкви та інших.

Читайте також: ЧС розпочався: в Росії побили пару геїв і пограбували британця

Проект резолюції також закликає президента США запровадити додаткові санкції проти всіх причетних до суттєвих порушень релігійних прав і свобод та окупованих Росією територій України.

Ініціатором резолюції виступив голова Гельсінкської комісії США сенатор Роджер Вікер. Співавторами документа підписалися сенатори Шахін, Ленкфорд, Тілліс та Бузман. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-