Іран – Європі: час для порятунку ядерної угоди спливає

Іран – Європі: час для порятунку ядерної угоди спливає

830
Ukrinform
Іран попередив Європу, що час для порятунку багатосторонньої угоди про ядерну програму Тегерана спливає, і повторив критику на адресу США за односторонній вихід з цієї угоди.

Намагання США «нав’язати свою політику іншим розширюють загрозу для всіх нас», сказав президент Ірану Хасан Роугані, виступаючи на саміті Шанхайської організації співпраці, регіональної групи держав під проводом Росії й Китаю, в якій Іран є спостерігачем, передає Радіо Свобода.

Роугані заявив: «Нещодавнім прикладом таких односторонніх дій влади США і її зневаги до міжнародної спільноти є її вихід зі Спільного всеосяжного плану дій».

Також 10 червня спікер парламенту Ірану Алі Ларіджані заявив, що для Європи настав час показати, що вона здатна врятувати ядерну угоду під офіційною назвою «Спільний всеосяжний план дій».

«Має бути цілком ясно, що посадовці Ірану не будуть чекати на нові нескінченні обіцянки Європи», – сказав він у телевізійному виступі.

«Час для переговорів збігає, і якщо Європа вважає себе здатною дотримуватися ядерної угоди, вона має оголосити своє рішення чітку і якнайшвидше, бо інакше Іран вживе своїх заходів стосовно ядерного й інших питань», – сказав Ларіджані.

На згаданому саміті ШОС у китайському місті Ціндао, де виступав президент Ірану, з критичними словами на адресу США через вихід із ядерної угоди виступили також Китай і Росія.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що рішення США вийти з угоди може дестабілізувати регіон, відомий як Середній Схід. Він додав, що Росія буде далі виконувати свої зобов’язання за угодою.

Читайте також: Іран почав будівництво центрифуг для збагачення урану

Голова Китаю Сі Цзіньпін висловив жаль через рішення Білого дому вийти з угоди і заявив, що Пекін готовий співпрацювати з Москвою й іншими сторонами, щоб зберегти ядерну угоду.

Президент США Дональд Трамп заявив минулого місяця, що Вашингтон виходить із цієї угоди, оскільки вона має глибокі недоліки. Це рішення означає, що США повертають свої санкції проти Ірану, які зачеплять і ті країни, що продовжать співпрацювати з цією країною у багатьох галузях.

Європейський Союз закликає Іран продовжити виконання угоди.

Інші країни-учасниці – Велика Британія, Франція, Німеччина, Китай і Росія – заявили, що залишаються віддані ядерній угоді, доки її дотримується Іран.

Угода має на меті значно обмежити ядерну програму Тегерана, щоб унеможливити створення Іраном ядерної зброї. Після її укладення міжнародна спільнота почала знімати з Ірану накладені раніше санкції.

Тегеран завжди запевняв, що його ядерна програма суто мирна. При цьому Іран заявляє, що в разі провалу угоди готовий швидко відновити свою ядерну програму. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-