MH17: Bellingcat закликає РФ обгрунтувати звинувачення у

MH17: Bellingcat закликає РФ обгрунтувати звинувачення у "несправжності" доказів

Укрінформ
У компанії Bellingcat, яка займається розслідуванням катастрофи МН17, обурені звинуваченням її у використанні "несправжніх" доказів і закликають представництво Росії в ООН надати свідчення на підтримку таких своїх звинувачень.

Про це повідомляє Голос Америки.

 «Bellingcat хоче запросити всіх відповідати на цей твіт із запитом до Дмитра Полянського, першого заступника постійного представника Росії при ООН, надати свідчення того, що Bellingcat та Спільна слідча група використовують несправжні докази в справі MH17», - йдеться в повідомленні компанії у Twitter.

Таке повідомлення було видано у відповідь на твіт Полянського, який написав: «МН17 є жахливою трагедією. Жодними словами не втішити тих, хто втратив рідних. Росія прагне відповідальності справжніх винуватців цього злочину і готова працювати, щоб встановити правду. Однак, заяви #JIT та #bellingcat засновані на підробках».

Видання нагадує, що у травні міжнародна Спільна слідча група оприлюднила висновки свого розслідування, де вказується, що зенітно-ракетна установка "Бук", яку використали для збиття пасажирського літака, перебуває у власності Російської Федерації і приписана до 53-ї бригади військ протиповітряної оборони Росії, базованій неподалік Курська.

"Її доставили на суверенну територію України з Росії; постріл провели з території, підконтрольної Росії та керованим Росією силам на сході України, потім її повернули на територію Росії", - наголосили у відповідній заяві Державного департаменту США.

Читайте також: Родичі жертв MH17 провели мовчазний протест під посольством РФ у Гаазі

На основі аналізу відкритих даних Міжнародна група слідчих Bellingcat повідомила, що їм вдалося ідентифікувати ще одного російського військового, ймовірно причетного до збиття малайзійського літака в 2014 році. Йдеться про чоловіка, який під іменами "Оріон" та "Андрей Иванович" фігурує на записах перехоплених телефонних розмов, опублікованих міжнародною Спільною слідчою групою з розслідування катастрофи (JIT), яку очолює прокуратура Нідерландів, та в документах сепаратистів угруповання "ЛНР". За даними Bellingcat, це Олег Володимирович Іванников, 1967 року народження. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-