Миротворці на Донбасі: Кремль навряд чи погодиться на українські умови - експерт

Миротворці на Донбасі: Кремль навряд чи погодиться на українські умови - експерт

Укрінформ
Росія в даний час практично не має мотивації для розміщення місії "блакитних шоломів" на Донбасі, тому ймовірність досягнення компромісу з даної проблеми вкрай незначна.

Таку думку в бесіді з кореспондентом Укрінформу напередодні зустрічі Нормандської четвірки в Берліні 11 червня висловила Сьюзан Стюарт, старший науковий співробітник берлінського Інституту зовнішньої політики і безпеки.

"Дуже малоймовірно, що у нас буде місія з підтримання миру", - вважає експерт з Мінського процесу.

Вона зауважує: не схоже, що між сторонами досягнуто домовленості про те, хто братиме участь у місії, яку вона охопить територію, яким буде її вплив на російсько-український кордон. Стюарт сумнівається, що росіяни захочуть йти досить далеко, щоб досягти компромісу з українською стороною. Пояснюючи мотиви того, чому у вересні минулого року Москва взагалі раптово вийшла з ініціативою розміщення ООНівської місії на сході України, Стюарт виходить із того, що це було пов'язано з намаганням вплинути на процес ухвалення рішень і дискусій у США про посилення санкцій. "Це не спрацювало, принаймні не спрацювало так, як Росія хотіла б", - нагадала експерт. Тому, вважає вона, сьогодні імпульсів і мотивації для досягнення прогресу в цьому процесі у Москви, ймовірно, набагато менше, ніж було спочатку.

Загалом у тому, що стосується Мінського процесу, Стюарт не бачить жодних істотних зрушень. З одного боку, важливо зберегти Нормандський формат і Мінські угоди, яким на даний момент немає заміни, і які дають хоча б "риторичну прихильність" сторін процесу. З іншого, оскільки цілі й підходи як в Україні, так і в Росії не змінилися, жодних підстав очікувати серйозних позитивних результатів немає.

Хоча, визнає експерт, сказати, що після переобрання Путіна буде гарантований статус-кво, прогнозувати теж не можна, оскільки "розрахунки президента Росії і взагалі російського керівництва важко передбачити, в який момент вони можуть вирішити, що в їхніх інтересах або спробувати відступити, принаймні, до певної міри, або інвестувати менше ресурсів у Донбас". Потенціал для розвитку подій є завжди, зауважує співрозмовниця агентства.

Читайте також: На "нормандській" зустрічі питання політв’язнів буде пріоритетним - Порошенко

Що ж стосується майбутніх виборів в Україні в наступному році, то Стюарт сподівається, що серйозної ескалації під час кампанії не буде, оскільки це занадто ризиковано для України і українських політичних діячів, хоча і такого розвитку ситуації не виключає. Сама ж тема Донбасу, з якої у суспільстві немає єдності думок, відіграватиме велику роль у передвиборній боротьбі.

Як раніше повідомлялося, глави МЗС країн Нормандської четвірки – України, Німеччини, Франції та Росії – зберуться ввечері в понеділок у Берліні. Вони вперше обговорять в цьому форматі питання миротворців, а також вкотре говоритимуть про імплементацію Мінських угод.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-