Естонія виділяє 190 мільйонів євро на захист кордону з РФ

Естонія виділяє 190 мільйонів євро на захист кордону з РФ

1057
Ukrinform
В Естонії планують провести ряд заходів щодо зміцнення державного кордону з Росією впродовж 2019-2026 років, витративши для цього близько 190 мільйонів євро.

Про це повідомляється на сайті парламенту Естонії, передає Postimees.

"Естонія планує розпочати будівництво інфраструктури і системи технічного спостереження на кордоні з Росією у 2019 році та завершити до 2026 року, витративши з цією метою 188 мільйонів євро", - йдеться у повідомленні.

Довжина кордону з Росією складає 338,6 км, з яких 135,6 км проходить сушею. Згідно з планами будівництва, кордон має бути забезпечений найсучаснішими засобами стеження і охорони. Для цього Міністерство внутрішніх справ залучило в якості партнера Прикордонне агентство Європейського союзу(Frontex).

Для перевірки якості елементів прикордонної смуги і тестування будівельних робіт було побудовано пробну ділянку завдовжки 3,5 км, з якою ознайомилися члени правової комісії і спеціальної комісії з нагляду за установами безпеки.

Метою спільної поїздки було переконатися, що виконання робіт йде за графіком. "Ми хочемо знати, як добре відповідні служби справляються зі своїми завданнями і чи роблять вони все для того, щоб східний кордон був побудований у зазначений термін, або навіть швидше", - сказав голова правової комісії Яанус Карілайд.

За словами голови спеціальної комісії з нагляду за установами безпеки Райво Анга, "надійність роботи на східному кордоні і пов'язані з його будівництвом питання викликали запеклі суперечки, і членам парламенту було важливо оглянути ситуацію та отримати відповіді на запитання безпосередньо".

Питання про будівництво кордону та його фінансування викликало останнім часом гарячі дебати. У лютому 2018 року, коли несподівано з'ясувалося, що складений у 2015 році проект попередньою вартістю в 79 млн євро стане дорожчий в 2,5 раза, називалася цифра в 197 млн євро.

Читайте також: Президент Естонії назвала події на Донбасі війною, а не замороженим конфліктом

Раніше глава МВС Андрес Анвельт сказав, що "запланований раніше на 2019 рік термін завершення будівництва кордону доведеться продовжити мінімально на 3 роки, а найреальніше - до 4 років".

Водночас прем'єр-міністр Юрі Ратас не виключив, що Естонії доведеться клопотати перед Європейським Союзом про фінансову підтримку реалізації проекту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-