Корупційний скандал в Іспанії: прем'єр відмовився йти у відставку

Корупційний скандал в Іспанії: прем'єр відмовився йти у відставку

1186
Ukrinform
Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що не піде у відставку через корупційний скандал в його партії.

Про це повідомляє AFP.

"У середу прем'єр-міністр Маріано Рахой вирішив не йти у відставку напередодні голосування щодо вотуму недовіри уряду в парламенті у п'ятницю. Голосування відбудеться після засудження за корупцію членів його консервативної "Народної партії" і сумнівних свідчень у суді самого Рахоя", - йдеться у повідомленні.

Іспанський прем'єр повідомив, що планує перебувати на посаді глави уряду до 2020 року, коли спливе його чотирирічний термін.

Зазначається, що всі найбільші опозиційні партії закликають Рахоя піти у відставку через так звану справу Гюртель.

Як відомо, у січні 2013 року стало відомо про рахунки іспанського політика і колишнього члена "Народної партії" Луїса Барсенаса в Швейцарії на суму 22 млн євро. Барсенас стверджує, що ці кошти не мають відношення до партії, а були накопичені у результаті продажу ним творів мистецтва. Видання El Pais і El Mundo опублікували інформацію про подвійну бухгалтерію в "Народній партії" і нелегальні внески від підприємців, що розподілялися як винагорода між лідерами "Народної партії", серед яких у записах від руки Барсенаса згадуються голова уряду Маріано Рахой і генеральний секретар партії Марія Долорес де Коспедаль.

Читайте також: В Іспанії ініціюють вотум недовіри уряду через корупційний скандал

До корупційного скандалу причетні більше 30 підозрюваних. Передбачається, що колишні представники НП укладали договори з державними компаніями, а потім привласнювали частину виділених коштів.

В Іспанії цей скандал, більш відомий як "справа Гюртель", зобов'язаний своєю назвою головному підозрюваному - бізнесменові Франсиско Корреа, який, як передбачається, виступав у ролі посередника між держкомпаніями і чиновниками з НП. В іспанській мові "Корреа" (correa) означає "ремінь", що німецькою звучить як "Гюртель" (gurtel).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-