Суд заборонив прокуратурі видавати Пучдемона Іспанії

Суд заборонив прокуратурі видавати Пучдемона Іспанії

1186
Ukrinform
Впродовж вівторка німецька прокуратура прийняла рішення щодо запуску процедури екстрадиції обвинуваченого у сепаратизмі колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, на що суд відповів відмовою.

Про свою незгоду з діями прокуратури Вищий земельний суд (Oberlandesgericht) землі Шлезвіг-Гольштайн повідомляє на своєму сайті.

«Згідно з попередньою оцінкою сенату, попередній захід ордера на видачу залишається незмінним», - йдеться в постанові.

Читайте також: Німеччина видасть Пучдемона Іспанії

Пояснюється, що йдеться про підтвердження відмови у проханні генерального прокурора землі у процедурі екстрадиції від 5 квітня. Надані іспанською стороною нові відеоматеріали, якими Мадрид постарався перекваліфікувати діяння Пучдемона в розряд «заколоту», суд не переконали.

«Сенат, як і раніше, не бачить у звинуваченні в заколоті фактів наявності державної зради (яка карається за німецьким законодавством, - ред.)», - йдеться в постанові.

Читайте також: Новий лідер Каталонії включив до уряду ув’язнених політиків і втікачів

Ним же суд відмовився повертати політика до слідчої камери, не вважаючи його здатним до втечі.

Нагадаємо, що зараз Пучдемон перебуває на підписці про невиїзд із заставою 75 тис. євро і повинен повідомляти про себе щотижня до поліції. Затриманий він був у березні в Німеччині, коли повертався з Фінляндії до Брюсселя. Підставою для арешту став європейський ордер, запитаний Іспанією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-