Китай скасує "політику однієї дитини" протягом року

Китай скасує "політику однієї дитини" протягом року

1647
Ukrinform
Китайська влада протягом року планує зняти всі обмеження щодо народжуваності.

Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на джерела.

"Державна рада Китаю доручила провести дослідження щодо наслідків зняття обмеження вітчизняної політики на чотири десятиліття, і має намір вжити змін на загальнонаціональному рівні", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, керівництво КНР хоче знизити темпи старіння населення країни і усунути джерело міжнародної критики про те, що штучне обмеження народжуваності обмежує права людини.

Видання повідомляє, що рішення з цього питання може бути схвалене або до кінця цього року, або вже в 2019 році.

Читайте також: Вчені написали попереджувального листа людству

Як відомо, на сьогодні в Китаї діє "політика однієї дитини" або, як її ще називають "одна сім'я — одна дитина". Це проголошена та здійснювана політичним режимом КНР політика у галузі демографії Китаю щодо обмеження народжуваності, якої країна дотримується з кінця 1970-х років. Ідеологом цього став учений Ма Іньчу.

Населення Китаю вже перевищує 1,3 мільярда осіб, та, попри це, в певних регіонах стала відчутною нестача робочої сили, в інших же — чималий відсоток безробіття. До 2040 року число китайців літнього віку сягне чверті мільярда й у 2-3 рази перевищить кількість мешканців країни, молодших за 20 років. Дисбаланс у віковому розподілі населення Китаю призводить до додаткових витрат держбюджету на пенсії, соціальне страхування та медобслуговування.

Фахівці підрахували, що обмеження народжуваності дозволило за період із кінця 1970-х років запобігти близько 400 мільйонам народжень. Провадження "політики однієї дитини" посилює дисбаланс населення за віком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-