Вчені написали попереджувального листа людству

Вчені написали попереджувального листа людству

Укрінформ
Другий попереджувальний лист людству підписали більше 15 тисяч світових вчених з 184 країн, вказуючи на загрози глобального масштабу та можливі кроки для їхнього розвязання.

Прогнози вчених досить невтішні і свідчать про те, що до першого листа, написаного в 1992 році, не дослухалися, повідомляє France24.

"Ми ставимо під загрозу наше майбутнє, не переймаючись нашим інтенсивним, але географічно та демографічно нерівномірним матеріальним споживанням, і не сприймаючи постійне швидке зростання населення як основний чинник багатьох екологічних та навіть суспільних загроз", - йдеться у листі під назвою «Застереження світової наукової спільноти людству: попередження друге».

Читайте також: Сліди радіоактивної хмари над Європою ведуть до Росії - учені

Вчені наголошують, що з часу опублікування першого листа, всі основні загрози для довкілля стали більш масштабними та закликають до рішучіших дій.

"Швидке глобальне зниження показників озоноруйнівних речовин демонструє, що ми можемо досягати позитивних змін, коли ми будемо діяти рішуче", - йдеться в листі.

Серед кроків, які вчені пропонують негайно вживати, аби врятувати людство: використання відновлюваної енергії, зниження народжуваності, бережне використання природних багатств, споживання більшої кількості їжі на рослинній основі, припинення гонитви за матеріальними благами натомість раціональний їх розподіл у суспільстві, припинення браконьєрства, торгівлі людьми, тощо.

Читайте також: У США опублікували звіт, що вказує на вину людини у глобальних змінах клімату

"Цей рецепт був чітко сформульований провідними вченими світу 25 років тому, але в більшості випадків ми не звернули увагу на їхні попередження», - вказують вчені, попереджуючи, що "незабаром буде надто пізно змінювати курс від нашої траєкторії невдачі, а час спливає".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-