Трамп доручив розробити новий план санкцій проти Росії

Трамп доручив розробити новий план санкцій проти Росії

Укрінформ
Президент США Дональд Трамп доручив уряду розробити новий план санкцій проти Росії за недотримання умов договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД). 

Про це йдеться в розпорядженні, опублікованому на сайті Білого дому.

"Я уповноважую Державного секретаря разом з міністром фінансів, міністром оборони, міністром торгівлі та директором Національної розвідки функціями і повноваженнями, наданими Президенту згідно з розділом 1244 (с) (1) - (4) Закону про національну оборону на 2018 фінансовий рік", - йдеться у заяві.

Як зазначається в 1244 (с), президент повинен розробити і внести в конгрес доповідь, "яка буде включати в себе план про введення заходів щодо конкретних осіб через недотримання Росією договору РСМД". 

Однак у цьому випадку Трамп делегував свої повноваження міністрам, держсекратарю США та директору нацрозвідки країни.

Як повідомляється в документі, санкції можуть поширюватися на осіб, які віддають накази щодо невиконання договору РСМД або осіб, які сприяли цьому процесу. Також санкції можуть торкнутися високопоставлених членів російського уряду. Список осіб повинен бути представлений в доповіді.

Читайте також: США ввели санкції проти керівництва угруповання "Хезболла"

Крім того, серед можливих заходів - блокування активів в США, заборона на в'їзд і "будь-які інші санкції, які президент вважатиме необхідними".

Як відомо, договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності був підписаний Михайлом Горбачовим та Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американський саміту (набув чинності 1 червня 1988 року).

Учасники договору взяли зобов'язання не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500-5500 км, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Це була перша в історії домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-