ПАРЄ позбавила Аграмунта права спостерігати за виборами та очолювати комітети

ПАРЄ позбавила Аграмунта права спостерігати за виборами та очолювати комітети

Укрінформ
Регламентний комітет ПАРЄ виніс рішення про позбавлення низки прав чотирьох делегатів Асамблеї, імена яких фігурують в антикорупційному розслідуванні, за "серйозні порушення" Кодексу поведінки депутатів ПАРЄ.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі ПАРЄ.

"Після вчорашнього слухання в Парижі за участю трьох із чотирьох зацікавлених делегатів - четвертий вже був присутній на попередньому слуханні - комітет вирішив, що санкції повинні застосовуватися до Педро Аграмунта (Іспанія, група Європейської народної партії) на термін протягом 10 років, до Цезаря Флоріня Преда (Румунія, група Європейської народної партії), Самада Сеїдова (Азербайджан, група Консервативної партії) та Хорді Шукли (Іспанія, Альянс європейських лібералів та демократів) протягом 2 років", - йдеться у повідомленні прес-служби.

"Усі четверо, залишаючись делегатами Асамблеї з правом виступати, матимуть заборону протягом цих періодів діяти як доповідачі або спостерігачі за виборами і не можуть бути головами або заступниками голів будь-якого комітету чи підкомітету або висуватися на посаду президента Асамблеї", - повідомила прес-служба.

Також зазначені особи, не зможуть представляти Асамблею чи її комітети на будь-яких інших заходах, а також будуть позбавлені права направляти питання до Комітету міністрів - виконавчого органу Ради Європи.

Зустріч в Парижі 15 травня, яка проходила за закритими для преси дверима, була другим слуханням Регламентного комітету; перше відбулося у Страсбурзі 25 квітня.

Читайте також: Корупція у ПАРЄ: Геращенко нагадала про "брудні косоворотки під краватками"

Як повідомлялося, на весняній сесії Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо корупції в організації.

За резолюцію проголосували 123 депутати, проти - 9, утрималися 10 із 142 депутатів в залі.

У документі йдеться про сімох діючих та колишніх делегатів ПАРЄ, які діяли в інтересах Азербайджану всупереч етичним стандартам Асамблеї та "серйозно порушили Кодекс поведінки членів Парламентської асамблеї". 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-