Фонд Сороса закриває свій офіс в Угорщині

Фонд Сороса закриває свій офіс в Угорщині

Укрінформ
Фонд "Відкрите суспільство" (Open Society), заснований уродженцем Будапешта мільярдером Джорджем Соросом, припинить свою діяльність в Угорщині і перенесе офіс у Берлін. 

Про це у вівторок повідомляє DW.

"Рішення згорнути роботу в Будапешті прийняте внаслідок запланованих урядом Угорщини подальших обмежень на діяльність неурядових організацій, відомих як законопроект "Стоп Сорос", - зазначається у заяві "Відкритого суспільства".

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан, який неодноразово виступав з критикою Сороса, планує зробити жорсткішими умови діяльності неурядових організацій в країні в рамках так званого закону "Стоп Сорос". На думку Орбана, не лише відомий фінансист, але і міжнародний капітал загалом прагнуть завдати Угорщині якомога більшої шкоди.

Читайте також: Десятки тисяч угорців вийшли на протест проти контролю Орбана над ЗМІ

"Уряд Угорщини применшує і представляє у викривленому світлі нашу роботу та утискає громадянське суспільство заради політичної вигоди, використовуючи нечувані раніше в історії ЄС методи", - заявив президент "Відкритого суспільства" Патрік Гаспар.

За даними заснованого 1979 року Соросом фонду "Відкрите суспільство", метою його діяльності є захист демократії та прав людини у всьому світі. Цей фонд складається з 39 організацій. З кінця 1980-х Джордж Сорос жертвує гроші на проекти зі суспільного та державного розвитку в Східній Європі за допомогою фонду "Відкритого Суспільства", зокрема 350 мільйонів євро лише в Угорщині.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-