Росії вигідна дестабілізація Східного Середземномор'я - експерт

Росії вигідна дестабілізація Східного Середземномор'я - експерт

Укрінформ
Росії вигідна дестабілізації, щоб газ з перспективних середземноморських родовищ ніколи на надійшов на європейський ринок.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

"На що треба звернути увагу, але про що зараз мало говорять: що таке Східне Середземномор'я, особливо частина, розташована між Єгиптом, уздовж узбережжя Єгипту, Ізраїлю, Лівану, в бік Сирії, в бік Кіпру і Греції? Це зона розроблення потенційних покладів вуглеводів, передусім газу, великих покладів, відкритих на початку 2000-х років, і зараз їх починають розробляти. Росії ці ресурси не потрібні. Це конкурентні російським потенційні газові ресурси, які прийдуть на європейський ринок. Так само, як у ситуації з Іраном, іранським газом, як із Сирією, яка мала стати транзитом і для іранського, і для катарського газу в Європу. Росії вигідна дестабілізація цього регіону, щоб ніякі проекти, які потребують масштабних інвестицій, ніколи не були зроблені, і додаткові ресурси газу, які можуть бути видобуті, не надійшли на європейський ринок", – зазначив Гончар.

Читайте також: Авіаносна група ВМС США розпочала операцію проти ІДІЛ в Сирії

Він також розповів про нові напрямки роботи Росії щодо співпраці на Сході: "Для Росії зараз вигідна переорієнтація в ставці на стратегічних спільників на Близькому і Середньому Сході на Єгипет. І ми бачимо, що російсько-єгипетська військово-політична співпраця активізувалася. Йдеться навіть про те, що на Синайському півострові можуть бути розміщені російські контингенти. Звичайно ж, для стабілізації Близького Сходу".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-