Ягланд обіцяє піти з посади, якщо не впорається з Росією

Ягланд обіцяє піти з посади, якщо не впорається з Росією

Заява
Укрінформ
Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що піде з посади, якщо не забезпечить дієвих заходів щодо Росії через несплату нею внесків до бюджету РЄ.

Про це Ягланд заявив під час сесії "питань і відповідей" в сесійній залі ПАРЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо я не вживу заходів, я не лишуся на своєму місці", - заявив Ягланд, говорячи про те, що через два роки після несплати будь-яким членом РЄ фінансових внесків її може бути виключено з організації.

За його словами, рішення щодо Росії, якщо вона не почне платити до бюджету Ради Європи, буде прийнято Комітетом міністрів РЄ в кінці 2019 року.

Відповідаючи на запитання, він також підтвердив, що лишається прихильником повернення Росії до організації, а перспектива виключення РФ з Ради Європи його "жахає".

Читайте також: Український депутат у ПАРЄ розкритикував дії Ягланда

Але при цьому на запитання з приводу того, що Росія прийняла рішення, що національні суди мають право скасовувати рішення ЄСПЛ, він вказав, що це може бути причиною для виключення з організації і це стосується всіх, не лише РФ.

"Я вже говорив, що ставити юрисдикцію національних органів вище ЄСПЛ означає, що держава більше не може бути членом нашої організації", - заявив генсек РЄ.

Як повідомлялося, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року після окупації Криму і початку воєнних дій на Донбасі.

Згодом Росія відмовилася платити внески до бюджету Ради Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-