МН17: експерти пояснили, чому російські радари

МН17: експерти пояснили, чому російські радари "не побачили" ракету "Бука"

Укрінформ
Міжнародна слідча група (JIT), яка розслідує катастрофу малайзійського літака рейсу МН17 над Україною влітку 2014 року, пояснює, чому на наданих російською стороною даних з радарів не видно ракети, яка збила літак.

Дані звіту публікує нідерландська Openbaar Ministerie.

"Висновки, зроблені фахівцями з радіолокаційним досліджень, показують, що ракета БУК могла бути запущена з місця, встановленого JIT попри те, що її не видно на зображеннях радарів", - йдеться у звіті залучених JIT двох незалежних радіолокаційних експертів, які вивчили радіолокаційні зображення, надані Російською Федерацією.

Між тим, російська влада вважає відсутність такого зображення доказом того, що ракета не могла бути запущена з Первомайського. Якщо б це було так, то ракету повинні була бачити на радарах з радіолокаційної станції Усть-Донецьк, заявили у Генеральній прокуратурі Росії у серпні 2017 року.

Експерти ж, навпаки, знайшли кілька причин, з яких таке могло статися. Зокрема, це може бути пов'язано зі швидкістю польоту ракети: через те, що вона набагато перевищує швидкість суден цивільної авіації, налаштування цивільної радіолокаційної станції взагалі не фіксують такі швидкі об'єкти з метою уникнення "перешкод" на зображенні радара.

Висновки експертів вже визнала і схвалила Австралія. Ці результати узгоджуються з раніше сформульованою позицією JIT, зазначили в австралійській федеральній поліції.

Зате вказані знімки чітко підтверджують, що ніяких інших літаків поблизу МН17 точно не було. Це також зазначається у звіті.

Читайте також: У Нідерландах готують підгрунтя для вердикту у справі MH17 - ЗМІ

Як повідомлялося, у вересні 2016 року JIT оголосила, що на підставі неспростовних доказів змогла встановити, що рейс MH17 був збитий 17 липня 2014 року ракетою БУК 9M38, запущеною з сільськогосподарського поля під Первомайськом на сході України.

JIT складається з поліцейських і судових органів Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-