Деякі країни ЄС не вислали дипломатів РФ через

Деякі країни ЄС не вислали дипломатів РФ через "брудні російські гроші" – євродепутат

Укрінформ
Десять країн Євросоюзу проігнорували солідарну відповідь на застосування Росією хімічної зброї у британському Солсбері через наявність особистих інтересів у відносинах з Москвою.

З такою заявою виступив представник політичної групи "Зелених" у Європарламенті Свен Гігольд, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Багато країн, які повернулися спиною до політики ЄС відносно Росії, перебувають під впливом брудних грошей з Росії. Таке розділення Європи викликано меркантильними особистими двосторонніми інтересами з Росією. Кіпр, Австрія, Болгарія та Греція, як видається, приділяють більше уваги російським брудним грошам, ніж спільній європейській позиції", - переконаний німецький європарламентарій.

У свою чергу, за словами Гігольда, такі країни, як Мальта, Кіпр і Португалія, отримують значні прибутки від реалізації візової політики відносно російських громадян.

"Сотні російських громадян мали можливість придбати паспорт ЄС, який забезпечує громадянські права, а відтак – політичний вплив у Європі", - зауважив депутат ЄП.

Гігольд також нагадав, що нині правляча Австрійська партія свободи (FPO) підписала угоду про співробітництво з путінською партією в РФ.

"Ципрас (прем'єр-міністр Греції – ред.) довгий час фліртує з Росією Путіна, сподіваючись на інвестиції, від яких решта Європи відмовляється", - зазначив німецький політик.

Словаччина, нагадав Гігольд, яка не відреагувала на хіматаку у Солсбері, значною мірою залежить від російського газу.

Читайте також: За три тижні Кремль "вкинув" 25 різних версій про хіматаку у Солсбері – EastStratCom

"Європа демонструє погану політику відносно Росії. Європа може бути ефективною на міжнародному рівні лише, якщо діятиме разом. Десять країн повинні показати свою відданість європейським цінностям, а не продовжувати спокушатися російськими грошима", - переконаний депутат ЄП.

Німецький політик також виступив за законодавчу заборону в ЄС продажу громадянств країн-членів та посилення боротьби з відмиванням грошей.

Як повідомляв Укрінформ, на сьогодні 28 країн, а також НАТО вирішили вислати ряд російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-