Від часу анексії Криму Росія перебуває у

Від часу анексії Криму Росія перебуває у "режимі виживання" - французький політолог

Укрінформ
Жодних серйозних позитивних переміщень у врегулюванні ситуації на Донбасі, а також у політиці Москви щодо Києва чекати не варто як мінімум до наступного року.

Таку думку висловила французький політолог Марі Мендрас у коментарі кореспондентові Укрінформу.

"Я не чекаю якихось великих змін. Путін не обіцяв нічого, і він не реформуватиме російську економіку, а також не робитиме жодних кроків, щоб просуватися на українському напрямку", - сказала експерт. 

Вона вважає, що президент РФ займе "позицію вичікування й спостереження". По-перше, тому що наступного року підуть до виборчих урн українці, і в такій ситуації Кремлю краще почекати, вважає експерт.

Політолог Марі Мендрас
Політолог Марі Мендрас

По-друге тому, що французи й німці, які є учасниками "нормандського формату" і в цілому займають активну позицію у спробах добитися врегулювання, не занадто охоче хочуть ставити нині конфлікт на Донбасі на перші місця у списку своїх пріоритетів, сказала Мендрас, додавши, що не в останню чергу тому, що не бачать, щоб позиція Кремля вела кудись. 

Мендрас пропонує зачекати до моменту, коли німецько-французька кооперація, взаємодія з питання України повернеться "до повної швидкості", що можливо тепер, коли у Німеччині нарешті завершено формування уряду. "Тепер, коли у ФРН з'явився нарешті уряд, справа має піти легше", - сподівається політолог. 

Експерт визнала, що лобіювання питання зняття санкцій проти РФ дуже сильно в Європі, у тому числі лунають такі голоси і у Франції, і в Німеччині, незважаючи ні на що. "Але до тих пір, поки є анексія Криму, а на Донбасі російські військові й зброя, ми підтримуватимемо санкції. Всі ми - ЄС, США, Канада.. Це не викликає сумнівів. Санкції потрібні для стримування, і вони триватимуть", - запевнив співрозмовник агентства. 

Вона зазначили, що запровадивши у 2014 році обмежувальні заходи, Захід, понад 40 країн, здивували не лише Кремль, але і самих себе. "Це було досягнення, така досить жорстка реакція", - впевнена вона. Втім, визнає Мендрас, впливу на керівництво у Москві у Заходу все одно немає, "це керівництво, з яким складно говорити".

Читайте також: ЄС не визнає російські "вибори" в Криму

На її думку, після анексії Криму сама Росія перебуває у "режимі виживання", не маючи жодних перспектив на віддалене майбутнє, поки у влади перебуває недемократичний, немирний, непідзвітний, неконкурентоздатний і нечесний (який бреше і чужим, і своїм) режим, режим, який віддає перевагу війні над світом. "Це не еліта, не політична еліта. Це групка колишніх КГБистів, що сконцентрували у своїх руках усю владу, лімітів якої немає", - визначила характер нинішнього російського керівництва Мендрас.

Мендрас взяла участь у дискусіях у Берліні, присвячених виборам у Росії, організованих місцевим Центром LibMod (Zentrum Liberale Moderne).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-