Німеччина не збирається бути

Німеччина не збирається бути "скарбником" ЄС після Brexit

Укрінформ
У Берліні чудово розуміють, що вихід Великої Британії зі складу ЄС ляже додатковим фінансовим тягарем на Німеччину, проте «платити за всіх» не мають наміру.

Свою позицію з даного питання в інтерв'ю газеті Sueddeutsche Zeitung висловив новий міністр фінансів, віце-канцлер Олаф Шольц.

«Німеччина знає, що в результаті Brexit їй доведеться платити більше грошей до бюджету ЄС... Але ми не хочемо і не можемо платити за всіх», - заявив він, додавши, що є німецьким міністром фінансів, а не європейським.

Шольц вважає, що в тому, що стосується витрат на Європу, нинішня Велика коаліція хоче діяти інакше, ніж попередні уряди. Досі багато дискусій про проекти європейської реформи розпочиналися із заяв про те, що Берлін не хоче нічого платити, але врешті-решт робив це. Така суперечлива поведінка підстебнула скептицизм багатьох громадян до Європейського Союзу, вважає Шольц. 

Глава Мінфіну згадав Грецію, відносно якої має намір проводити інший, ніж його попередник Вольфганг Шойбле, курс на «заохочення» уряду в Афінах йти шляхом реформ. «Схоже, грецький уряд і народ вибрали цей курс», - вважає Шольц.

Читайте також: Британія та ЄС близькі до угоди про права експатріантів

Очікується, що Афіни завершать кредитну програму в серпні. Потім потрібно буде прийняти рішення, чи нададуть єврокредитори новий грант країні. Щольц пропонує почекати і подивитися, як розвиватимуться події, нагадуючи, що Греція має 320 млрд євро у вигляді кредитів для погашення боргів перед країнами єврозони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-