Путін запустив провальну для Росії гонку озброєнь зі США - Горбулін

Путін запустив провальну для Росії гонку озброєнь зі США - Горбулін

Укрінформ
Президент Росії Володимир Путін у своїй промові перед Федеральними зборами РФ оголосив нову холодну війну Заходу і старт гонки озроєнь, проте у військовому і економічному протистоянні із Сполученими Штатами Росія приречена на провал.

Про це у статті для тижневика "Дзеркало тижня" пише радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, доктор технічних наук, професор Володимир Горбулін.

"Найголовніше - було поставлено символічну крапку в горбачовській "політиці нового мислення", початій у середині 1980-х. Її основними посиланнями були припинення холодної війни із Заходом, розрядка, відмова від гонки озброєнь та демократичні перетворення. Путінське послання-2018 перекреслило його повністю, продемонструвавши "нове путінське мислення" з протилежними пріоритетами - гонкою озброєнь (із заявленою спробою створити російську СОІ)", - написав Горбулін

На його думку, ракетна тема у виступі Путіна має значно більше вимірів, ніж традиційне для російського лідера "бряжчання зброєю". Ставка на нову гонку озброєнь із розвитком інструментів доставки ядерних зарядів - це ще й непряма спроба Кремля оновити жорстку рамку суперництва наддержав, яка оформила контури класичної холодної війни, вважає Горбулін. 

"Втім, ставка (щонайменше) дивна, з огляду на абсолютно різні потенціали Росії, з одного боку, та її ключових опонентів - з другого. Показова лише одна цифра: торішнє збільшення Трампом військового бюджету США на 10% еквівалентне всьому оборонному бюджетові РФ. Як у таких умовах Росія може досягти реального паритету зі США, залишається загадкою", - зауважив науковець.

Читайте також: Україна має право порушувати питання про створення нової зброї - Горбулін

На думку Горбуліна, спроби Путіна відновити ракетне протистояння зі США й тим самим зайняти позицію рівного здаються приреченими на провал не тільки через різницю військових, економічних та соціальних потенціалів, — проблема в різниці сприйняття світу. 

"США навіть під час протистояння з СРСР визнавали його рівність лише в дуже вузькій сфері - все в тих-таки ядерних озброєннях і, частково, в геополітиці. Нинішня Росія - навіть не бліда тінь СРСР, а лише слід від тіні. Уявити, що це суперництво може бути рівним, здатна тільки дуже наївна або така, що занадто повірила в російську пропаганду внутрішнього споживання людина", - вважає директор НІСД.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-