Єврокомісія хоче розбити

Єврокомісія хоче розбити "скляну стелю" гендерної дискримінації

Заява
Укрінформ
Рівність між жінками та чоловіками – це одна із засадничих цінностей Європейського Союзу.

На цьому наголошується у заяві високопосадовців Єврокомісії, оприлюдненій з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Рівність між жінками та чоловіками – це одна із засадничих цінностей Європейського Союзу, закріплена у наших договорах. Наш Союз одним із перших почав боротися з гендерною дискримінацією. Ми можемо пишатися нашими досягненнями. Адже Європа - це одне з найбільш безпечних та рівноправних місць для жінок в усьому світі", - наголошується у заяві.

Водночас, відзначили в ЄС, роботу ще не завершено, а для досягнення повної та реальної рівності потрібно ще багато зробити.

"Жінки та дівчата й досі зіштовхуються з домаганнями, поганим ставленням і насильством. Також жінки надто часто не можуть подолати так звану "скляну стелю", отримують нижчу заробітну плату та мають менше можливостей для кар’єри та розвитку бізнесу", - підкреслили європейські політики.

Читайте також: Рівні права: Полторак хоче вручити перші генеральські погони жінці

Серед пріоритетів у ЄС наголосили на прагненнях, щоб дівчата та жінки отримали рівність в усіх сферах життя. Це стосується доступу до освіти, рівної оплати за однакову роботу, доступності високих посад в компаніях та в політиці, а також захисту від насильства. 

"Збільшення кількості жінок на керівних посадах та створення для них економічних можливостей є для нас одним із головних пріоритетів", - наголошується у заяві.

Як зазначається, Європейський Союз розробив новий законопроект для вдосконалення збалансованості між роботою та особистим життям для батьків та опікунів, які працюють. Також ЄС розробив План дій для подолання гендерного розриву між доходами.

"Ми прагнемо бути лідерами в цій сфері, показуючи приклад іншим", - заявили в ЄС.

Зокрема, в лютому 2018 року кількість жінок, які працюють у Єврокомісії на управлінських посадах, сягнула 36%. У листопаді 2014 року цей показник був 11%.

Однак президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зобов’язався довести цей показник до 40% до 31 жовтня 2019 року - часу завершення мандату чинного складу керівної інституції.

"Ми також послідовні в реалізації усіх аспектів нашої політики як всередині ЄС, так і за кордоном. Зокрема, ми підтримуємо гендерну рівність та створення нових можливостей для жінок. Ми сприяємо успішному досягненню глобальних Цілей сталого розвитку та Порядку денного щодо жінок, миру та безпеки", - запевнили в ЄС.

Зокрема, цього року в центрі уваги Європейських днів розвитку буде питання надважливої ролі жінок та дівчат для сталого розвитку, їх рівноправної участі та лідерства в усіх сферах життя. Окрім того, цього року ЄС очолив "Заклик до дій для захисту проти гендерного насильства". Ця ініціатива об’єднує понад 60 країн та організацій, які прагнуть забезпечити вирішення проблеми гендерного насильства під час гуманітарних криз. 

У ЄС розповіли, що Спільнота надає допомогу жінкам та дівчатам в усіх країнах світу: тим, хто залишає країну, чи переселенцям, жертвам насильства, зокрема завдяки ініціативі "Промінь світла" (Spotlight), чи тим, у кого немає доступу до освіти, відсутній рівний доступ до послуг охорони здоров’я чи сімейного планування, ринку праці та політичного життя загалом.

Як наголошується, в усьому світі понад 15 млн дівчат шкільного віку не ходять до школи. ЄС сприяє покращенню доступу до освіти як у країнах Африки, Латинської Америки та Близького Сходу, так і в Південно-Східній Азії.  

"Гендерна рівність стосується не лише справедливості в Європі. Вона також важлива для досягнення довготривалого миру, безпеки, розвитку, економічного процвітання та зростання в усіх країнах світу. Інвестування в потенціал жінок та дівчат означає інвестиції в наше суспільство як єдине ціле. Це поле відповідальності як чоловіків і хлопців, так і жінок та дівчат", - наголошується у заяві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-