У Польщі продовжили арешт політику, який підозрюється у шпигунстві для Росії

У Польщі продовжили арешт політику, який підозрюється у шпигунстві для Росії

839
Укрінформ
Апеляційний суд у Варшаві продовжив на два місяці арешт для лідера польської проросійської партії “Зміна” (Zmiana) Матеуша Піскорського за підозру у співпраці на користь Росії.

Про це повідомила партія "Зміна" у Facebook

“Ми хотіли б вам написати щось інше, але, на жаль, суддя Апеляційного суду Дорота Тирала продовжила арешт для Матеуша Піскорського до 7 травня 2018 року...”,- повідомила партія.

Як інформувалося, Піскорського заарештовано у травні 2016 року.

Агенція внутрішньої безпеки Польщі тоді інформувала, що з 2013 року до травня 2016 року Піскорський брав участь в "діяльності російської цивільної розвідки, спрямованої проти Польщі, приймаючи оперативні завдання з просування російських інтересів і маніпулювання настроями польського суспільства, отримуючи відповідну фінансування і нагороду". В рамках цієї діяльності він мав створити політичну партію і товариства, фінансовані Російською Федерацією. Ці організації покликані були до виконання "оперативних завдань, які викликали б антиукраїнські настрої в Польщі і поляризували українсько-польські відносини".

Читайте також: США наклали “негласні санкції” на Польщу - ЗМІ

Піскорського також звинувачують в участі в якості спостерігача на так званому "референдумі" у Криму у березні 2014 року. Піскорський у лютому 2015 року організовував виїзди "Зміни" до України і керував провокаціями її членів, що полягали у паплюженні пам’ятника Бандері і антиукраїнських написах польською мовою, які мали на меті показати, що так вважають поляки, які мешкають в Україні.

Звинувачення також заявило, що Піскорський перед затриманням готувався втекти з країни.

Члени партії "Зміна" вважають, що Піскорський став жертвою політичних репресій, тому що відкрито виступав проти присутності НАТО в Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-